Wyróżnienie Best in Cloud dla Grupy Raben

Wyróżnienie Best in Cloud dla Grupy Raben

Jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu? Wie o tym IT Grupy Raben. Platforma myraben.com wraz z serwisem ETA została wyróżniona w konkursie Best in Cloud 2019 organizowanym przez Computerworld jako Najlepsze wdrożenie usługi chmurowej w ostatnich 12 miesiącach.

Konkurs Best in Cloud, został zorganizowany przez Computerworld już po raz siódmy. Upowszechnia on i promuje najefektywniejsze sposoby wykorzystania technologii cloud. O wyniku konkursu decydowały: wpływ na funkcje przedsiębiorstwa, wymierny efekt ekonomiczny, wpływ na rozwiązanie istotnych problemów przedsiębiorstwa.

Ogłoszone zwycięzców odbyło się podczas konferencji Best in Cloud 2019. Wyróżnienie dla Grupy Raben za najlepsze wdrożenie usługi chmurowej w ostatnich 12 miesiącach odebrał Zbigniew Kępiński, managera Genius Lab (działu R&D) Grupy Raben.

– Bardzo się cieszę, że jury konkursu doceniło i uhonorowało nasze rozwiązanie. myRaben.com jest platformą dedykowaną dla naszych klientów, nadawców przesyłek oraz odbiorców transportowanych towarów. Funkcje i zakresy informacyjne jakie są oferowane poprzez platformę są cały czas rozwijane w takt rozszerzania zakresu usług świadczonych przez Grupę Raben – mówi Zbigniew Kępiński.

Grupa Raben od wielu lat wprowadza innowacyjne rozwiązania, zarówno w procesach magazynowych i transportowych, jak również w zakresie narzędzi oraz systemów informatycznych. Platforma myRaben.com została uruchomiona w 2015 roku. Dzięki wykorzystaniu danych w chmurze klienci Grupy oraz odbiorcy dostarczanych przez Raben towarów, mogą za pośrednictwem Internetu uzyskać natychmiastowy dostęp m.in. do zamówień, statusów przesyłek i faktur oraz wykorzystać spersonalizowany zestaw raportów.

– Wykorzystanie cloud computing pozwoliło m.in. na zapewnienie wysokiej wydajności i szybkości działania rozwiązania jednocześnie dla kilkunastu tysięcy użytkowników, którzy dziennie aktywnie korzystają z zasobów platformy; gwarancję wysokiej dostępności rozwiązania 24/7; odciążenie zasobów własnych zarówno sieciowych jak i sprzętowych oraz gwarancję skalowalności rozwiązania – dodaje Zbigniew Kępiński.

Dodatkowo od stycznia 2019 r. klienci Grupy Raben mogą monitorować czas dostawy przesyłki w czasie rzeczywistym na platformie myRaben.com, gdyż firma opracowała innowacyjny system monitorowania przesyłek oparty o parametr ETA (estimated time of arrival). Wykorzystuje on informacje o bieżącym położeniu kierowcy na podstawie lokalizacji GPS podawanej przez urządzenie mobilne. W przypadku wystąpienia sytuacji mogących wpłynąć na zmianę czasu dostawy (wcześniejszy/późniejszy niż pierwotnie wyliczony), wynikających np. z sytuacji na drogach czy wypadków, system automatycznie aktualizuje szacowany czas dostawy i przesyła aktualizacje do platformy myRaben.com.

 

(Raben)

Poleć ten artykuł:

Polecamy