XBS Logistics rozwija się w parku P3 Błonie

XBS Logistics rozwija się w parku P3 Błonie

P3, długoterminowy właściciel i deweloper europejskich obiektów magazynowych, podpisał umowę najmu na ponad 9200 m2 powierzchni magazynowo-biurowej w parku P3 Błonie z firmą XBS Logistics. To już drugi magazyn firmy w podwarszawskim parku P3.

XBS Logistics jest częścią grupy XBS i zajmuje się kompleksową obsługą łańcucha dostaw, w tym zaopatrzeniem, finansowaniem zapasów, logistyką wewnątrzmagazynową oraz transportem. Firma rok temu przedłużyła umowę najmu 10 000 m2 powierzchni magazynowo-biurowej zajmowanej w innym magazynie P3 parku w Błoniu. Udana współpraca z deweloperem i doskonała lokalizacja parku P3 sprawiły, że klient zdecydował się na wynajęcie dodatkowej powierzchni.

Jacek Kołodziejczyk, prezes zarządu, XBS Logistics, mówi: – Wśród czynników, które przemawiały za wynajęciem w parku P3 Błonie dodatkowej powierzchni, była sprawdzona lokalizacja, a także konieczność pilnego znalezienia nowego magazynu w jak najbliższej odległości od naszych obecnych klientów. Firma P3 szybko odpowiedziała na naszą potrzebę. Rozwiązania proponowane przez dewelopera, z którym współpracujemy już od lat, bardzo dobrze wpisują się w naszą długoterminową strategię rozwoju.

W parku P3 Błonie firma XBS Logistics wprowadzi się do magazynu numer 12, w którym zajmie prawie 9000 m2 powierzchni magazynowej i 250 m2 przeznaczonej na biura.

Anna Brym, Leasing Manager P3 Logistic Parks w Polsce, mówi: – Dodatkowa powierzchnia dla firmy XBS Logistics potwierdza nasze kompetencje w zakresie dostarczania najwyższej jakości powierzchni magazynowej oraz zarządzania aktywami. Lokalizacja parku P3 Błonie oraz dobre połączenia z pobliskimi obwodnicami pozwalają na sprawną komunikację z każdą częścią Polski. Położenie parku jest bardzo korzystne dla klientów z różnych branż. Cieszymy się, że możemy wspierać rozwój i umacnianie pozycji rynkowej firm takich jak XBS Logistics.

W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Park P3 Błonie położony jest zaledwie 27 km na zachód Warszawy, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z autostradą A2 (która jest częścią europejskiej trasy tranzytowej E30). W skład parku wchodzi 14 budynków, w których poza typowymi powierzchniami magazynowymi znajdują się również m.in. chłodnie, mroźnie i data center.

(P3)

Poleć ten artykuł:

Polecamy