XPO inwestuje we flotę drogową we Francji, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju

XPO inwestuje we flotę drogową we Francji, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju

XPO Logistics, wiodący globalny dostawca rozwiązań transportowych i logistycznych, dokonał znaczących inwestycji w swoją flotę drogową we Francji, w tym zakup 80 ciągników IVECO S-Way 460 na paliwo alternatywne. Nowe jednostki, które wykorzystują skroplony gaz ziemny (LNG), zastępują starsze ciągniki z silnikiem Diesla należące do floty LTL. Flota drogowa XPO we Francji obejmuje obecnie ponad 250 pojazdów LNG. 
 
Ponadto XPO zainwestowało w 500 pojazdów wyprodukowanych przez Renault Trucks, w tym przyjazne dla środowiska ciągniki siodłowe z silnikiem Diesla oraz ciężarówki z silnikami zgodnymi z Euro VI, która jest najsurowszą normą dla silników Diesla w zakresie kontroli emisji. Pojazdy zastępują starszy sprzęt we flotach firmy we Francji FTL i LTL oraz są wyposażone w najnowsze technologie zapewniające bezpieczeństwo i komfort kierowcy. 
 
Jean-Emmanuel Mongnot, dyrektor zarządzający ds. transportu w XPO Logistics Francji, powiedział: – Nasze ciągłe inwestycje w bardziej ekologiczne łańcuchy dostaw są ważną częścią naszej strategii zrównoważonego biznesu. Będziemy nadal współpracować z dostawcami branżowymi, aby zapewnić naszym klientom dostęp do najnowszych osiągnięć w zakresie wydajności i bezpieczeństwa transportu. 
 
Obecnie XPO wdraża technologię Goodyear Drive-Over-Reader w ośmiu swoich hubach transportowych we Francji. Zamontowane na ziemi czujniki, które mierzą ciśnienie w oponach, głębokość bieżnika, nacisk na oś i masę pojazdu, mają na celu zmniejszenie zużycia paliwa i kosztów konserwacji oraz proaktywne zmniejszenie liczby wypadków związanych z oponami. 

Poleć ten artykuł:

Polecamy