XPO prezentuje nową spółkę – GXO Logistics

XPO prezentuje nową spółkę – GXO Logistics

XPO Logistics, Inc. (NYSE: XPO), wiodący globalny dostawca rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, ogłosił dziś tożsamość nowej firmy, która została utworzona w związku z planowanym wydzieleniem działalności logistycznej XPO.

Firma nosi nazwę GXO Logistics, Inc. i wejdzie na rynek pod hasłem „Logistyka z pełnym potencjałem”. Firma zadebiutowała z wideo, które prezentuje jej logo i przesłanie. 

Brad Jacobs, prezes i dyrektor generalny XPO Logistics, powiedział: – Dzisiaj zrobiliśmy ekscytujący krok naprzód na naszej drodze do wydzielenia naszego segmentu logistyki. Nowa firma nosi nazwę GXO – trzy litery oznaczające przełomowe możliwości, które przedstawiamy klientom, pracownikom i akcjonariuszom, są ukłonem w stronę naszego dziedzictwa XPO. GXO przeniesie to dziedzictwo w przyszłość jako niezależna spółka publiczna z niezliczonymi możliwościami dostarczania pełnego potencjału logistyki. 

Dzięki wieloletnim inwestycjom w technologię w ramach XPO, GXO będzie miało silną pozycję, aby wykorzystać dominujące trendy w branży logistycznej: wzrost handlu elektronicznego i wielokanałowej sprzedaży detalicznej, szybko rosnący popyt klientów na automatyzację i możliwości cyfrowe, oraz zwrot w kierunku outsourcingu usług łańcucha dostaw. GXO będzie koncentrować się w sposób niezachwiany na swoich strategicznych priorytetach i bazach klientów, z niezależną walutą kapitałową w celu tworzenia długoterminowej wartości dla swoich udziałowców.

– Tożsamość marki nowej firmy odzwierciedla cechy, które czynią nas liderem w branży – naszą zdolność do dostarczania klientom szybszej, sprawniejszej i inteligentniejszej logistyki przy niższych kosztach, przy użyciu zaawansowanej automatyzacji i nauki o danych – powiedział Malcolm Wilson, dyrektor generalny XPO – Europa, który został dyrektorem generalnym GXO. – Nie mogę się doczekać, kiedy poprowadzę nasz globalny zespół do wielu nowych możliwości w naszej przyszłości. 

W grudniu 2020 r. XPO ogłosiło zamiar wydzielenia segmentu logistyki swojej dotychczasowej działalności i stworzenia dwóch potęg przemysłowych skupionych oddzielnie na transporcie i logistyce. Po separacji, XPO pozostanie globalnym dostawcą usług transportu towarowego, głównie pośrednictwa ładunków drobnicowych i ciężarówek, a GXO będzie drugim co do wielkości dostawcą usług logistyki kontraktowej na świecie. Wykorzystanie nowej nazwy firmy, logo i innych elementów marki stanie się skuteczne po zakończeniu wydzielenia. 

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy