XPO Logistics uzyskał kontrakt od rządu Wielkiej Brytanii

XPO Logistics uzyskał kontrakt od rządu Wielkiej Brytanii

XPO Logistics, wiodący globalny dostawca rozwiązań transportowych i logistycznych, uzyskał kontrakt od rządu Wielkiej Brytanii na wsparcie operacji granicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. XPO będzie transportować i przechowywać towary i pojazdy na podstawie pięcioletniej umowy, a działalność na żywo ma rozpocząć się w marcu 2021 r. 

XPO będzie działać z istniejących obiektów rządowych, świadcząc usługi na całym terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a także na granicy Wielkiej Brytanii we Francji w Coquelles. Firma jest odpowiedzialna za transport przedmiotów z miejsca przejęcia kontroli przez Border Force do odpowiedniego miejsca składowania. 

XPO dostosowało kompleksowe rozwiązanie, które integruje jej systemy zarządzania magazynem i transportem, zapewniając Border Force pojedynczy punkt kontaktowy. Śledzenie GPS i widoczność w czasie rzeczywistym utrzymują łańcuch dowodów w każdym punkcie styku, a przechowywane towary są dokumentowane cyfrowo. 

Gavin Williams, dyrektor zarządzający ds. łańcucha dostaw – Wielka Brytania i Irlandia, XPO Logistics, powiedział: – Dziękujemy Ministerstwu Spraw Wewnętrznych za powierzenie nam krytycznego wsparcia kontroli granicznej w Wielkiej Brytanii. Zaprojektowaliśmy elastyczne, kompleksowe rozwiązanie, które rozszerza nasze możliwości w sektorze publicznym, aby sprostać złożonym potrzebom operacji Border Force. 

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy