XPO Logistics współpracuje z organizacją Truckers Against Trafficking

XPO Logistics współpracuje z organizacją Truckers Against Trafficking

XPO Logistics, wiodący globalny dostawca rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, ogłosił dziś nawiązanie współpracy z Truckers Against Trafficking (TAT), aby wzmocnić stanowisko firmy przeciwko handlowi ludźmi. Sponsoring korporacyjny XPO w wysokości 25 000 USD pomoże sfinansować wysiłki TAT mające na celu wyeliminowanie handlu ludźmi poprzez szkolenie kierowców w zakresie rozpoznawania potencjalnych handlarzy i ofiar.

– Każdego dnia narażone osoby padają ofiarą handlu ludźmi, a wiele z nich jest zabieranych daleko od swoich domów – powiedziała LaQuenta Jacobs, XPO Chief Diversity Officer w XPO. – Branża transportowa ma wyjątkową możliwość ostrzegania organów ścigania o podejrzewanych działaniach związanych z handlem ludźmi. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać TAT w podejmowaniu praktycznych kroków w celu zakończenia współczesnego niewolnictwa.

Firma ogłosiła to podczas Krajowego Miesiąca Zapobiegania Niewolnictwu i Handlu Ludźmi, aby zwrócić uwagę na łatwo dostępne zasoby publiczne, takie jak Krajowa infolinia ds. Handlu ludźmi. W ramach bezpłatnego programu edukacyjnego TAT przeszkolono ponad 975 000 kierowców ciężarówek i autobusów w zakresie wykrywania oznak handlu ludźmi. Tysiące kierowców zadzwoniło na infolinię, co doprowadziło do uratowania setek ofiar.

Silne stanowisko XPO przeciwko łamaniu praw człowieka jest wspierane przez politykę handlu ludźmi i programy e-learningowe w programie nauczania XPO University. W Wielkiej Brytanii moduł Przeciwdziałania współczesnemu niewolnictwu jest dostępny dla wszystkich pracowników XPO i obowiązkowy dla menedżerów. W Ameryce Północnej firma wprowadziła w 2020 r. Szkolenie TAT dla kierowców i pracowników przewożących ładunki LTL i zamierza udostępnić podobny e-learning wszystkim pracownikom w tym roku. – Jednym z naszych celów jest przeszkolenie tysięcy współpracowników XPO, aby stali się ambasadorami TAT i pomagali zwiększać świadomość podczas wydarzeń w całym kraju – powiedział Jacobs.

Międzynarodowa Organizacja Pracy szacuje, że ponad 40 milionów dorosłych i dzieci jest ofiarami handlu ludźmi. Grupy wysokiego ryzyka obejmują uciekającą lub bezdomną młodzież, cudzoziemców oraz osoby, które doświadczyły traumy w przeszłości.

Poleć ten artykuł:

Polecamy