XPO Logistics zadbał o ostatnią milę Samsung Climate Solutions

XPO Logistics zadbał o ostatnią milę Samsung Climate Solutions

XPO Logistics, globalny dostawca rozwiązań transportowych i logistycznych, stworzył w imieniu Samsung Climate Solutions brytyjskie rozwiązanie dystrybucyjne dla Samsung SDS. Integruje ono usługi transportu ostatniej mili, magazynowania i odprawy celnej XPO. Samsung jest innowatorem w zakresie technologii ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).

Firma XPO zarządza dystrybucją ostatniej mili dla Samsunga z 10 regionalnych centrów, wykorzystując flotę 18-tonowych wózków załadowczych z platformą załadowczą i zaawansowaną technologię śledzenia. Całe zapasy klimatyzatorów firmy Samsung w Wielkiej Brytanii są przechowywane w magazynie XPO w Crick w hrabstwie Northamptonshire, dzięki czemu mogą być dostarczane następnego dnia do 95% brytyjskich konsumentów. XPO zapewnia firmie Samsung i jej klientom powiadomienia w czasie rzeczywistym i harmonogram dostaw w aplikacji XPO Trax.

Steve Fleming, szef działu klimatyzacji firmy Samsung Electronics na Wielką Brytanię i Irlandię, powiedział: – Nasze produkty znane są z doskonałości, dlatego ważne, abyśmy oferowali dostawę najwyższej jakości. Z XPO jako naszym partnerem, możemy zapewnić klientom większą wygodę i spokój ducha dzięki opcji następnego dnia, komunikacji cyfrowej i elektronicznemu potwierdzeniu dostawy.

– Silna współpraca między Samsungiem a XPO była przełomem w łańcuchu dostaw firmy Samsung w zakresie HVAC w Wielkiej Brytanii. Opierając się na wiedzy branżowej, zespół przeszedł na nowe rozwiązanie transportowe i zwiększył pojemność magazynu o 60% w ciągu 12 dni. Każdy element tego rozwiązania jest elastyczny, aby dostosować działania do przyszłej ekspansji naszych klientów – mówi Dan Myers, dyrektor zarządzający ds. Transportu na Wielką Brytanię i Irlandię w XPO Logistics.

Poleć ten artykuł:

Polecamy