Z Geis do InPost – 1000 ofert pracy

Z Geis do InPost – 1000 ofert pracy

InPost podpisuje umowy z klientami wycofującej się z Polski firmy logistycznej Geis Firma oferuje także zatrudnienie osobom, które dotychczas pracowały w Geis.

Oferty pracy dotyczą całej Polski i różnych stanowisk – pracy w charakterze kuriera, jak i w sortowniach spółki oraz na stanowiskach menedżerskich średniego szczebla. InPost oraz jego partnerzy chcą zatrudnić nawet 1000 osób.

Wolumen przesyłek obsługiwanych przez InPost rośnie dwukrotnie szybciej niż rynek e-commerce w Polsce. Firma dostarczyła w 2018 roku ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5% więcej niż rok wcześniej. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów® wzrosły o 56,3%, a przez Kuriera InPost o 45,5%.

– Walka cenowa narzucona przez konkurencję na rynku kurierskim jest bardzo wymagająca – co pokazuje, że tylko doskonała organizacja, sprawna logistyka i nowoczesne wsparcie cyfrowe pozwoli przetrwać. Żałujemy, że firma Geis wycofuje się z rynku – ale też rozumiemy, że prawa biznesu są nieubłagane. Nie można działać poniżej granicy opłacalności. Dlatego oferujemy pracę osobom zatrudnionym dotychczas w Geis – zarówno w charakterze kurierów, jak i w naszych sortowniach czy na szczeblach menedżerskich. Klienci Geis już się do nas zgłaszają – sfinalizowaliśmy wiele umów i staramy się zapewnić im ciągłość oraz terminowość dostaw w związku z decyzją Geis. Jesteśmy obecnie liderem rynku KEP i chcemy nadal dynamicznie się rozwijać. Mamy jeszcze znaczną przestrzeń, by obsłużyć większe wolumeny przesyłek – w tym roku uruchomimy trzy nowe sortownie na terenie Polski – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Firma Geis ogłosiła oficjalnie, że wycofuje się z działalności w Polsce z powodu braku rąk do pracy oraz niskiej marżowości sektora KEP. Tymczasem InPost rozbudowuje centralną sortownię w parku magazynowym P3 Piotrków o ponad 3000 m², poza tym firma jeszcze w tym roku uruchomi dwie sortownie w nowych parkach logistycznych – 7R Park Sosnowiec oraz 7R Park Warszawa, a także obiekt w parku logistycznym MLP Poznań West.

Według tegorocznych badań Polskiego Instytutu Badań Jakości (PIBJA)[1], kurier InPost uzyskał wynik satysfakcji klientów na poziomie 85% i tym samym został najlepiej oceniony spośród 8 ogólnopolskich firm kurierskich obsługujących rynek przesyłek indywidualnych.

(InPost)

 

[1] http://www.badaniajakosci.pl/tests/najlepsze-firmy-kurierskie-2019/

Poleć ten artykuł:

Polecamy