Z Unifaun Enterprise – zawsze on-line, zawsze na czas

Z Unifaun Enterprise – zawsze on-line, zawsze na czas

Nawet 20 tys. paczek dziennie  wysyłanych do kilkudziesięciu krajów na świecie w 3LP z zastosowaniem rozwiązania Unifaun Enterprise. Jeden interfejs wiele możliwości.

Unifaun oferuje rozwiązania ułatwiające i usprawniające pracę zarówno nabywców usług transportowych, jak i przewoźników. Jest największym w Europie Północnej graczem w sektorze zarządzania transportem (TA). Za ich pomocą ponad 150 tys. przedsiębiorstw w prawie 80 krajach wysyła codziennie ponad 800 tys. przesyłek.

3LP

3LP SA to jedno z największych centrów logistycznych w Polsce, oferujące zautomatyzowany outsourcing usług logistycznych podmiotom z sektora e-handlu. Firma zapewnia kompleksową pomoc z zakresu dystrybucji, zoptymalizowanego magazynowania i transportu 24h. Dysponuje parkiem logistycznym o powierzchni 50.000m2, w skład którego wchodzi: automatyczny magazyn pojemnikowego CUBY firmy SSI Schaeffer na 50.000 pojemników, 90.000 miejsc półkowych na zautomatyzowanej antresoli, 48 stacji pakowni, 35.000 miejsc paletowych. 3LP obsługuje klientów z branży elektrotechnicznej, fashion, suplementów diety, motoryzacyjnej czy artykułów gospodarstwa domowego. Zdolność operacyjna to 20.000 paczek dziennie wysyłanych do kilkudziesięciu krajów na świecie.

Współpraca Unifaun i 3PL

W odpowiedzi na potrzeby kluczowego klienta 3LP dotyczącego monitorowania [T&T] dostawy oraz odchyleń od gwarantowanego czasu dostawy, Unifaun uruchomił produkt Unifaun Enterprise wraz z modułami dodatkowymi: Powiadomienia e-mail i SMS oraz Alert Manager.

Unifaun w czasie rzeczywistym otrzymuje i zarządza statusami od kurierów. Generowane są powiadomienia e-mail lub SMS z określonych statusów transportowych, które są wysyłane do klienta[odbiorcy paczki] lub do jego opiekuna handlowego.

Alert Manager, natomiast zapewnia informację o odchyleniach od ustalonego procesu dostawy. Jednym z przykładów jest monitorowanie i informowanie w czasie rzeczywistym o np. braku dostawy w danym dniu, jeżeli wysyłka do ustalonej godziny nie otrzyma wymaganego statusu od kuriera.

Dodatkowym atutem wynikającej ze współpracy jest to, że Unifaun jako jedna z nielicznych firm implementuje i generuje etykiety i dokumenty transportowe w standardzie kurierów. To zabezpiecza 3LP przed przerwami w dostępie systemów kurierskich,  pozwala na generowanie etykiet i nieprzerwaną pracę z wysyłkami. Dzięki temu możliwa jest też szybka implementacja nowych klientów 3LP wymagających innych firm i serwisów kurierskich co jest jednym z kluczowych elementów strategii firmy.

Zastosowane rozwiązanie Unifaun Enterprise posiada szereg dodatkowych modułów, dających wymierne korzyści. Najbardziej popularny moduł na rynku polskim to Analitycs, moduł raportowy zbudowany na Qlik Sense, który w czasie rzeczywistym wizualizuje dane oraz pomaga zrozumieć wydajność i obszary do zastosowania ulepszeń.

Dodatkowym atutem jest możliwość korzystania z produktu w chmurze, która zapewnia bardzo dużą elastyczność, szczególnie ważną dla firm, które się rozwijają, wdrażają zmiany, co w obecnych czasach jest kluczowe, aby konkurować i przetrwać na rynku. Zaletą wszystkich produktów Unifaun jest ich skalowalność i nowoczesność, o którą Unifaun stale dba oraz prostota, intuicyjność w obsłudze. Do tego gwarancja szybkiego uruchomienia produktu i stabilności na najwyższym poziomie. Każdy klient, nawet ten najmniejszy dostaje produkt działający w tej samej chmurze i na tej samej platformie, z której korzystają ci najwięksi.

Co ważne, klient samodzielnie poprzez nasz add-ons (sklep z dodatkami)  może uruchomić dodatkowe moduły do swojego produktu, jak i z wersji podstawowej wykonać jego upgrade do najwyższej klasy Enterprise.

Unifaun stosuje system WIN-WIN, silną stroną jest też to, że obsługuje wszystkie największe firmy kurierskie i transportowe w Polsce oraz w Europie, a ponad 20 letnie doświadczenie oraz gotowe standardy integracji z systemami klientów pozwalają na uruchomienie produktu w ciągu tygodnia co pozwala całkowicie zautomatyzować wysyłkę nawet 50 tys. paczek miesięcznie.

Automatyzacja łańcucha dostaw umożliwia firmie wejście na wyższy poziom jakości obsługi i zarządzania.

Rozwiązania dopasowane do potrzeb

Dużym firmom, które dziennie wysyłają nawet po kilkanaście tysięcy przesyłek proponujemy produkt Enterprise.

Małym firmom, zlecającym nawet kilka transportów dziennie proponujemy rozwiązanie Web TA, które jest dostępne w dwóch wersjach – Base i Professional – w zależności od liczby potrzebnych firm transportowych, z których klient korzysta, konieczności natychmiastowej integracji z jego systemami oraz zapotrzebowania na dodatkowe moduły.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy