Zacieśnienie współpracy Daimlera i Aliansu Renault-Nissan

Zacieśnienie współpracy Daimlera i Aliansu Renault-Nissan

Prezesi Aliansu Renault-Nissan i Daimler AG oświadczyli, że partnerska współpraca pomiędzy kierowanymi przez nich firmami postępuje w szybkim tempie, a jej zakres staje się coraz bardziej ogólnoświatowy.

Francusko-japońsko-niemiecka współpraca trwa od kwietnia 2010 roku, wraz z trzema, skupionymi głównie na rynku europejskim, wiodącymi projektami. Od tego czasu liczba dużych projektów wzrosła do dziesięciu i objęła znaczące inicjatywy, od Ameryki Północnej po Japonię. Oprócz tego odpowiadające sobie komórki biznesowe obu firm współpracują ze sobą, wymieniając się między innymi najlepszymi praktykami.

Jednym z przykładów współpracy jest wspólna produkcja czterocylindrowych silników benzynowych Mercedes-Benz w Decherd (stan Tennessee, Stany Zjednoczone). Zaledwie półtora roku po rozpoczęciu budowy, w maju 2012 roku, budynek wspólnej fabryki czterocylindrowych silników benzynowych Mercedes-Benz jest już ukończony. Obecnie montowane są urządzenia produkcyjne, zaś rozpoczęcie produkcji planowane jest na połowę 2014 roku. Silniki produkowane w Decherd będą potem wykorzystywane w samochodach Mercedes-Benz C-klasse, montowanych w zakładach Daimlera w Tuscaloosa (stan Alabama, Stany Zjednoczone), a także w nowych modelach Infiniti.

Poleć ten artykuł:

Polecamy