Zakłady Toyoty stają jako kolejne

Zakłady Toyoty stają jako kolejne

Fala wstrzymywania produkcji w branży automotive rozlewa się coraz szerzej. Pandemia koronawirusa skłoniła do działań także Toyotę, która przerywa działalność większości swoich fabryk, w tym także polskich zakładów produkujących podzespoły.

We wszystkich obiektach Toyoty w całej Europie zostały już wcześniej wprowadzone procedury zgodne z rekomendacjami podmiotów odpowiedzialnych za zdrowie publiczne, które mają na celu ograniczenie lub spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dotyczą one nadzwyczajnych standardów higienicznych, przekazywania informacji, organizacji pracy zdalnej z domu dla pracowników biurowych, ograniczeń w przemieszczaniu się, odwoływania lub przekładania spotkań i wydarzeń oraz ograniczania kontaktów międzyludzkich.

W związku z coraz szybszym rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa w Europie, a także jej wpływem na społeczeństwo i gospodarkę, Toyota Motor Europe wprowadza szeroką gamę środków mających na celu ograniczenie wzrostu zachorowań.

Wzrost zachorowań na COVID-19 w kolejnych krajach i regionach Europy powoduje, że odpowiednie władze zarządzają zamykanie większości obiektów, punktów usługowych i zakładów. W związku z tym Toyota Motor Europe zdecydowała o sukcesywnym zawieszaniu produkcji większości swoich fabryk w Europie. Dotyczy to zarówno zakładów produkujących samochody, jak i silniki oraz przekładnie. Fabryki wstrzymają produkcję do odwołania.

– Decyzja o czasowym zawieszeniu produkcji masowej ma na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa oraz zrównoważenie poziomu produkcji z zamówieniami płynącymi z rynku – podkreśla Grzegorz Górski, Manager General Affairs w Toyota Motor Manufacturing Poland. – Kontynuowane będą tylko procesy niezbędne do zapewnienia ciągłości realizacji projektów inwestycyjnych oraz sprawnego, ponownego uruchomienia produkcji w fabrykach przy minimalnej koniecznej obsadzie pracowników.

Decyzja o wstrzymaniu produkcji dotyczy następujących zakładów:

  • Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach – od 19 marca
  • Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) w Onnaing – produkcja została zawieszona
  • Toyota Motor Manufacturing UK (TMUK) w Burnaston i Deeside – od 18 marca
  • Toyota Peugeot Citroen Automobiles (TPCA) w Kolinie w Czechach – od 19 marca
  • Toyota Motor Manufacturing Turkey (TMMT) w Sakarya – od 21 marca

Toyota przekazuje wyrazy współczucia dla wszystkich na całym świecie, którzy od początku pandemii stracili bliskich w wyniku choroby, a także dla tych, którzy w inny sposób zostali dotknięci w związku z szerzeniem się koronawirusa. Jednocześnie zarząd firmy pragnie wyrazić ogromne uznanie i szacunek dla pracowników medycznych i przedstawicieli władz publicznych, którzy dzień i noc pracują na pierwszej linii w walce z pandemią.

Poleć ten artykuł:

Polecamy