Zielona energia napędza STS Logistic

Zielona energia napędza STS Logistic

W czasach błyskawicznego rozwoju technologii odnawialne źródła energii są obligatoryjnym elementem wyposażenia łańcuchów logistycznych. STS Logistic, należąca do Grupy CLIP, wychodzi naprzeciw problemowi nadmiernych emisji CO2. Pomimo dużego zapotrzebowania energetycznego, celem jest ciągłe dążenie do neutralności klimatycznej.

STS Logistic konsekwentnie realizuje wyznaczone cele obniżania emisyjności. Spółka w swojej działalności wykorzystuje energię elektryczną pochodzącą w 100% z odnawialnych źródeł energii. Takie funkcjonowanie umożliwia nowo podpisana umowa ze spółką Glosbe – firmą specjalizującą się w sprzedaży energii z OZE. Jednym z głównych celów strategicznych STS Logistic jest dążenie do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko na terenie centrum dystrybucji samochodów w Swarzędzu. Jednocześnie STS Logistic korzysta ze zrealizowanej pod koniec 2019 r. inwestycji w panele fotowoltaiczne. Na dachu wiaty przeładunkowej oraz hali logistycznej zostało zamontowanych 6000 paneli o łącznej mocy niemalże 2 MW. Instalacja PV umożliwiająca konwersję energii słonecznej na energię elektryczną i pozwalająca na wyprodukowanie w przybliżeniu 2000 MWh zielonej energii rocznie i pokrywa w pełni zapotrzebowanie energetyczne STS Logistic. Nadwyżki przekazane są do sieci, z której STS Logistic zasilany jest w porze nocnej.

Dzięki tej inwestycji STS Logistic wpływa pozytywnie na środowisko, mając realny wpływ na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, uzyskując w roku 2020 współczynnik unikniętej emisji CO2 rzędu 720 ton.

W styczniu 2021 r. STS Logistic poczyniło kolejny milowy krok na drodze do zeroemisyjności, wprowadzając System Zarządzania Energią, zakończony uzyskaniem certyfikatu ISO 50001. Norma 50001 to nieustanne wdrażanie sprawdzonych i efektywnych praktyk, umożliwiających przedsiębiorstwu ciągłe doskonalenie wyniku energetycznego. System Zarządzania Energią sprawia, że STS Logistic wykracza poza własne zapotrzebowania energetyczne, uwzględniając zewnętrzne wymogi i zagrożenia.

Paweł Szumski, Członek Zarządu STS Logistic:
Jako Lider transportów spedycyjnych krajowych oraz międzynarodowych jesteśmy odpowiedzialni za środowisko co motywuję nas do wyznaczania proekologicznego kierunku rozwoju. Kluczowym czynnikiem przy dokonywaniu zakupów jest wskaźnik efektywności energetycznej. Inwestycję zrealizowane w ostatnich latach tj. zakup  350 auto transporterów z normą emisji euro 6 oraz instalacja fotowoltaiczna 2 MW, prezentują wzorową postawę proekologiczną.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy