Zielony Czas Pomagania DB Schenker

Zielony Czas Pomagania DB Schenker

W czerwcu zakończyła się druga edycja programu wolontariackiego Zielony Czas Pomagania, w ramach, którego pracownicy oraz partnerzy biznesowi DB Schenker zrealizowali EKO projekty na rzecz lokalnych społeczności.

Ile kilogramów aluminiowych puszek mogą zebrać uczniowie ze szkół w Pyskowicach? Czy spływ kajakowy Wieprzą można połączyć ze sprzątaniem brzegu rzeki? Jak nauczyć dzieci segregowania śmieci? Na te i inne pytania odpowiedź przyniosły EKOprojekty realizowane przez pracowników DB Schenker w kilkunastu oddziałach firmy w całej Polsce

W tym roku przeprowadzonych zostało 14 projektów w 12 oddziałach firmy w całej Polsce, w których udział wzięło blisko 200 pracowników. W ramach inicjatywy pracownicy – wolontariusze m.in. sadzili drzewa i krzewy, sprzątali brzeg rzeki Wieprz i organizowali warsztaty ekologiczne dla młodzieży, podczas których zachęcali ją do segregowania śmieci i zbierania aluminiowych puszek. W sumie w ciągu 2 miesięcy zebrano 500 kg śmieci, 1500 kg makulatury, 7 kg plastikowych nakrętek od butelek oraz 36 500 puszek aluminiowych (600 kg). Posadzono blisko 3000 drzew, a także setki krzewów i kwiatów. W Świekatowie w okolicach Bydgoszczy, pracownicy DB Schenker wzięli udział w akcji zarybiania jeziora 700 sztukami narybku karpia. Program Zielony Czas Pomagania jest jednym z pól zaangażowania DB Schenker w ochronę środowiska naturalnego oraz budowę relacji z lokalnymi społecznościami. Odbywa się on na zasadzie konkursu – pracownicy zgłaszają swoje pomysły, a kapituła wybiera najlepsze.

Poleć ten artykuł:

Polecamy