Zmiany w Zarządzie Alphabet International

Zmiany w Zarządzie Alphabet International

Firma Alphabet International, specjalizująca się w zarządzaniu flotą, zrestrukturyzowała swoje kierownictwo. Zmiany są wynikiem procesu integracyjnego, który rozpoczął się we wrześniu 2011 roku, po przejęciu firmy ING Car Lease przez Alphabet.

Firma będzie zarządzana przez dwóch CEOs, Norberta van den Eijndena oraz Eda Frederiksa. Taki podział jest zgodny z niemieckimi regulacjami dotyczącymi instytucji finansowych, które wymagają oddzielenia zaplecza operacyjnego (tzw. back office) od obsługi klienta (tzw. front office).

Norbert van den Eijnden rozpoczął pracę w Alphabet w 2009 roku, na stanowisku nowego dyrektora generalnego, jako osoba z dużym doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Będzie odpowiedzialny za zarządzanie działaniami operacyjnymi (tzw. „back office”), podczas gdy drugi współdyrektor generalny – Ed Frederiks, zajmujący wcześniej pozycję CEO w ING Car Lease – będzie zarządzał pionem związanym z obsługą klienta (tzw. „front office”).

Zastosowana przez firmę Alphabet koncepcja dwóch CEOs – zgodna z niemieckim prawem – zapewnia jednocześnie płynne przeprowadzenie procesu integracji dwóch kultur korporacyjnych.

Ed Frederiks będzie blisko współpracował z Christianem Steinerem, dyrektorem ds. Usług Związanych z Mobilnością w Alphabet. Będzie się również opierał na wiedzy Erica Lelarge oraz dr Nancy Storp. Eric Lelarge zarządzał działem Sprzedaży i Marketingu w grupie ING Car Lease w Holandii, zanim został mianowany dyrektorem sprzedaży międzynarodowej w Alphabet. Nancy Storp, z działu Międzynarodowej Sprzedaży i Marketingu w Alphabet, została nową dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju.

Van den Eijnden również będzie wspierany przez trzech dyrektorów o wysokich kwalifikacjach. Eberhard Schrempf pozostaje na stanowisku dyrektora finansowego zarówno w Alphabet International, jak i w niemieckim oddziale Alphabet. Jules Blijde, pracujący wcześniej w ING Car Lease, został mianowany dyrektorem ds. Operacyjnych. Ma on bogate doświadczenie w leasingu samochodów, a także w zarządzaniu zmianami.

Menno Boekestijn został dyrektorem ds. Zarządzania Ryzykiem. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora finansowego oraz ds. Zarządzania Ryzykiem w firmie Athlon Car Lease.

Zapraszamy do obejrzenia nowego zespołu Alphabet International w galerii.

Poleć ten artykuł:

Polecamy