Zrównoważona nagroda dla Grupy Raben

Zrównoważona nagroda dla Grupy Raben

Spółki Grupy Raben otrzymały nagrodę w polskiej edycji konkursu European Business Awards 2014/15 - w kategorii The Award for Environmental & Corporate Sustainability.

Nagroda przyznawana jest za troskę o środowisko i ład organizacyjny. Grupa Raben będzie teraz reprezentowała Polskę w europejskim finale konkursu.

 

Grupa Raben posiada od 2010 roku strategię społecznej odpowiedzialności biznesu. Konsekwentnie realizuje zawarte w niej cele dotyczące troski o zdrowie oraz bezpieczeństwo, partnerstwa, dialogu i współpracy z interesariuszami, zapewnienia atrakcyjnych warunków pracy oraz utrzymania najlepszych Pracowników. Znajduje się także wśród nich kompensowanie negatywnego wpływu na środowisko, a także promocja jakości oraz roli transportu i usług logistycznych.

 

Aktualnie prowadzi warsztaty istotności kluczowych kwestii dla interesariuszy, które znajdą się w jej raporcie społecznym.

 

Aleksandra Stanek-Kowalczyk z PwC, które wspiera Grupę Raben w tym procesie, komentuje „Przyznanie spółkom Grupy Raben nagrody w konkursie European Business Awards jest potwierdzeniem, że podejmowane przez nie działania w obszarze odpowiedzialności społecznej są prowadzone strategicznie i mogą być przykładem dla innych podmiotów, nie tylko w Polsce, ale w Europie. O wielu z nich będzie można przeczytać w przygotowywanym raporcie społecznym Grupy Raben. Będzie to jeden z pierwszych raportów w Polsce i pierwszy w branży wydany w zgodzie z najnowszymi Wytycznymi GRI G4”.

 

Konkurs European Business Awards od 2003 roku wyłania i nagradza europejskie firmy działające etycznie i innowacyjnie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy