Zrównoważone i zorientowane na przyszłość – SSI SCHÄFER na LogiMAT 2020

Zrównoważone i zorientowane na przyszłość – SSI SCHÄFER na LogiMAT 2020

Podczas LogiMAT 2020 SSI SCHÄFER zaprezentuje swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie kluczowych technologii zorientowanych na przyszłość. Aspekt zrównoważonego rozwoju, występujący we wszystkich systemach, jest niezbędnym elementem wydajnej i zorientowanej na przyszłość logistyki.

Potencjał innowacyjny SSI SCHÄFER, do którego nawiązuje hasło firmy „Think Tomorrow”, pokazuje wiele lat doświadczenia i szeroki zakres usług, który ucieleśnia firma. Od rozwiązań manualnych, po te w pełni zautomatyzowane, SSI SCHÄFER służy wiedzą w zakresie intralogistyki firmom o różnym potencjale i działających w różnych branżach.

Główne stoisko w hali 1 jest poświęcone zielonej logistyce i rozwiązaniom do manualnego, półautomatycznego i w pełni zautomatyzowanego kompletowania zamówień, mającym na celu szybkie przetwarzanie zamówień. Zrównoważona intralogistyka obejmuje swoim zakresem fazę budowy i projektu jak i technologię green crane/shuttle, zieloną technologię przenośników, koncepcje konserwacji prewencyjnej wraz z pełną ofertą opakowań zwrotnych. Dedykowane opakowania SSI SCHÄFER umożliwiają transport produktów wrażliwych i zostały zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju.

W dziedzinie robotyki SSI SCHÄFER oferuje jedno z najszerszych portfolio na rynku. Zastosowania w zakresie robotyki są wykorzystywane w różnorodnych zadaniach i można je zintegrować z przepływem materiału. W hali  nr 1 SSI SCHÄFER prezentuje zarówno wysoce dynamiczne rozwiązanie do wydajnego kompletowania sztuk, jak i kompaktowy moduł do w pełni zautomatyzowanej paletyzacji jednorodnego asortymentu produktów, na przykład w ramach paletyzacji końcowej.

Dla wielu operatorów logistycznych ważna jest optymalizacja łańcuchów technologicznych. W hali 1 SSI SCHÄFER zaprezentuje inteligentne systemy magazynowania i kompletacji zamówień, które gwarantują wydajne procesy wraz z wykorzystaniem systemów manualnych, półautomatycznych i w pełni zautomatyzowanych. Każdy system charakteryzuje się konstrukcją modułową, która jest elastyczna, łatwa w montażu i dostosowana do indywidualnych zastosowań u klientów, ale także możliwa do skalowania w celu dostosowania do przyszłego rozwoju rynku i firmy.

Na LogiMat 2020 zostanie również zaprezentowany moduł regałów windowych LOGIMAT®. Jako rozwiązanie do przechowywania i kompletacji małych ładunków, podnośnik magazynowy może działać jako system autonomiczny lub zostać zintegrowany bezpośrednio z SAP jako rozwiązanie typu plug&play. Występuje również dodatkowa integracja oprogramowania z systemami ERP wyższego poziomu za pomocą oprogramowania WAMAS® LOGIMAT.

Ponad 1100 ekspertów IT firmy SSI Schaefer zajmuje się łączeniem komponentów oprogramowania i sprzętu i opracowywaniem wydajnych zastosowań. Na oddzielnym stoisku w hali 8 firma SSI Schaefer prezentuje swoje portfolio oprogramowania obejmujące wszystkie procesy od magazynowania po zarządzanie przepływem materiałów za pomocą WAMAS®, WAMAS® GO, WAMAS® Lighthouse i SAP. Rozwiązania te, dostosowane specjalnie do wymagań klientów, są przeznaczone zarówno do systemów manualnych, jak i zautomatyzowanych. Korzystają z nich zarówno duże korporacje, jak i średnie przedsiębiorstwa. Oprogramowanie logistyczne SSI SCHÄFER można nabyć jako rozwiązanie samodzielne lub zintegrowane w ramach kompletnego rozwiązania.

Podczas targów branżowych LogiMAT w Stuttgarcie / 10-12 marca 2020 r. / hala 1 D21 i hala 8 D47 firma SSI SCHÄFER zaprezentuje zrównoważone i zorientowane na przyszłość rozwiązania.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy