Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój

Jedną z głównych zasad naszej grupy kapitałowej jest działanie w poczuciu odpowiedzialności za ludzi i środowisko naturalne. Ochrona środowiska naturalnego i klimatu to podstawowe cele przedsiębiorstwa.

 

Jako jedna z pierwszych firm logistycznych w Niemczech wprowadziliśmy w 2005 roku kompleksowy system zarządzania środowiskowego zgodny z normą DIN EN ISO 14001.

Dbamy przede wszystkim o to, by nasze procesy były zgodne z wymaganiami środowiskowymi. Stale pracujemy nad polepszaniem wydajności energetycznej i bilansu ekologicznego. I tak:

  • W 2019 roku zredukowaliśmy emisję CO2 w relacji do obrotów przedsiębiorstwa o 5,24% w porównaniu z rokiem 2018.
  • W 2019 roku zmniejszyliśmy ilość odpadów kartonowych i papierowych w relacji do obrotów o 7,1%, a drewnianych – o 4,7%. W ciągu ostatnich dwóch lat zmniejszyliśmy przeciętne zużycie paliwa przez naszą flotę pojazdów ciężarowych o 4,1%.
  • Dzięki energooszczędnym i niskoemisyjnym pojazdom, innowacyjnej technice oraz szkoleniom kierowców udało nam się zaoszczędzić łącznie 167 591 litrów oleju napędowego. Jest to ekwiwalent 444 ton CO2.
  • W naszych nieruchomościach stawiamy na rozwiązania prośrodowiskowe. W nowo budowanych obiektach instalujemy energooszczędne oświetlenie LED, a wyposażenie istniejących budynków sukcesywnie wymieniamy na bardziej ekologiczne.

Raport zrównoważonego rozwoju jest dostępny do pobrania pod adresem: www.geis-group.com/en/downloads
Warto do niego zajrzeć!

Oprócz działań na rzecz środowiska naturalnego poczuwamy się także do odpowiedzialności społecznej. Chcemy, aby relacje naszego przedsiębiorstwa z otoczeniem społecznym miały uczciwy i partnerski charakter. Liczą się dla nas kwalifikacje, bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników. Nasza grupa kapitałowa zatrudnia ponad 6000 osób. To im, ich kompetencji i zaangażowaniu, zawdzięczamy doskonałą jakość naszych zróżnicowanych usług. Pragniemy dzielić się wiedzą i edukować, dlatego ogromną wagę przywiązujemy do kształcenia młodych ludzi. Solidna edukacja zawodowa jest naszym priorytetem.

Także pracownikom, którzy już dawno ukończyli swą szkołę zawodową lub studia, oferujemy możliwości dalszego rozwijania kompetencji. Opracowaliśmy całościową koncepcję wspierania pracowników i rozwoju kadr, obejmującą regularne, indywidualnie dobrane seminaria, szkolenia i warsztaty. Jednym z najważniejszych tematów naszych szkoleń jest bezpieczeństwo pracy. Podejmujemy także inne działania w tym zakresie – dbamy o ergonomię stanowisk pracy oraz organizujemy w zakładach wydarzenia specjalne, takie jak Dni Zdrowia.

„TYLKO ZRÓWNOWAŻONE DZIAŁANIE ZAPEWNI NAM DŁUGOTERMINOWY SUKCES”.
Hans-Georg Geis i Wolfgang Geis, wspólnicy zarządzający

Wreszcie zrównoważony rozwój oznacza dla nas wzmocnienie naszego przedsiębiorstwa w długiej perspektywie i przygotowanie go do przyszłych wyzwań. Aby osiągnąć te cele, systemowo rozwijamy i testujemy nowe rozwiązania i procesy cyfrowe. Takie innowacje, jak okulary Google Glass, rękawice ze skanerem i egzoszkielety, pozytywnie wpływają na naszą produktywność i bezpieczeństwo procesów. Jednocześnie dzięki swym ergonomicznym funkcjom odciążają one pracowników w codziennej pracy.

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy