Żuraw z Europy do południowo-wschodniej Azji

Żuraw z Europy do południowo-wschodniej Azji

Firma Dachser wsparła proces naprawy żurawia w Indonezji, organizując transport stalowego wysięgnika z Düsseldorfu do Dżakarty. Wysięgnik o długości 23 m i szerokości 3,6 m. większość swojej 55-dniowej „podróży” spędził na pokładzie statku.

Dostarczenie tak dużej części zamiennej do Dżakarty w Indonezji w pierwszej kolejności wymagało znalezienia odpowiedniego statku. Dachser postawił na statek ro-ro, ponieważ może on pomieścić bardzo długie przedmioty na przyczepie MAFI zaprojektowanej specjalnie do przewozu ciężkich ładunków. Trasa rozpoczęła się w Düsseldorfie, gdzie wysięgnik żurawia został załadowany na transporter do ciężkich ładunków, na którym przebył drogę 200 km do portu w Antwerpii. Następnym przystankiem był Singapur, gdzie wysięgnik został przerzucony na statek dostawczy, który zabrał go do Dżakarty. Tam oddział Dachser Indonesia zorganizował sprawny rozładunek i dalszy transport ciężarówką do miejsca docelowego.

– Największym wyzwaniem było to, że po uzyskaniu pozwolenia na transport powstał duży plac budowy, co praktycznie uniemożliwiło nam opuszczenie zakładu w Düsseldorfie – mówi Hans-Ulrich Brüggemann, project manager w Dachser Air & Sea Logistics w Kolonii, który organizował ten transport. – Jednak dzięki dobrej pracy zespołowej wszystkich zaangażowanych osób udało nam się wysłać wysięgnik żurawia w dalszą drogę.

– Przy dużych, ciężkich lub szczególnie skomplikowanych transportach zespoły logistyki projektowej w Dachser Air & Sea Logistics są w swoim żywiole. Doradzają klientom w wyborze tras i przewoźników oraz dbają o obsługę w systemie door-to-door – od początku do końca. Niezależnie od tego, czy przedmiotem zlecenia są luksusowe samochody, komponenty fabryczne, czy całe zakłady produkcyjne – sprawny transport to nieodłączna część logistyki projektowej Dachser Air & Sea Logistics. Działając w ramach tej usługi, bierzemy pod uwagę wiele czynników – mówi Brüggemann. – Organizujemy najbardziej efektywny transport: od wyboru optymalnej trasy – uwzględniając m.in. zamknięte drogi – po odprawę celną.

Aby dostarczać produkty na skalę międzynarodową, oddziały Dachser na całym świecie ściśle ze sobą współpracują. To właśnie taka kooperacja między zespołami w Niemczech i Indonezji sprawiła, że wysięgnik żurawia pokonał połowę globu.

(Dachser)

Poleć ten artykuł:

Polecamy