Wydanie: Eurologistics 124 ( Maj-Czerwiec 2021 )

Nikt nie lubi się spóźniać. I chociaż uczestnicy badania Operator Logistyczny Roku oraz konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji z pełnym zrozumieniem przyjmowali powody, dla których zwlekaliśmy z ogłoszeniem wyników edycji 2020, ciążyły nam kolejne miesiące oczekiwania, na które skazywaliśmy laureatów.
Z nieukrywaną ulgą oddajemy więc w Państwa ręce trzecie tegoroczne wydanie Eurologistics, w którym publikujemy (chciałoby się zakrzyknąć: nareszcie!) wyniki naszych unikatowych programów badawczych. Przypominamy, że prace nad edycją 2020 rozpoczęliśmy tuż pod podsumowaniu poprzedniej, gdy słowo koronawirus dopiero zaczęło pojawiać się w depeszach z Chin - nie było zatem mowy o tym, aby nasze badania nie odbyły się.

Teraz możemy zaprosić Czytelników do zapoznania się z ich podsumowaniem. Przed taką sytuacją, jaka zaistniała w 2020 roku branża nie stanęła jeszcze nigdy i mamy nadzieję, że już nigdy nie będziemy świadkami podobnych wyzwań.
Wyniki badania Operator Logistyczny Roku oraz konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji zajmują lwią część tego numeru, ale oczywiście nie zapomnieliśmy o pozostałej części pisma. Równie gorąco zachęcamy np. do lektury wywiadu z Guilhemem Vicaire, który opowiada o duchu innowacji w FM Logistic; czy też rozmowy z Rafałem Nawłoką, prezesem zarządu DPD Polska.
Skromne rozmiary rynku magazynowego w otoczeniu Krakowa, drugiego największego pod względem liczby ludności miasta w Polsce, mogą zaskakiwać. W artykule Marty Nowik z AXI IMMO sprawdzamy jakie są tego przyczyny i co zrobić, aby rejon krakowski szybciej się rozwijał. Eksperci z Argon Legal poruszają z kolei niezwykle ciekawy temat - co zrobić, gdy generalny wykonawca naszego magazynu bankrutuje.
Kto by pomyślał, że Przemysł 4.0 ma już 10 lat. To w 2011 roku (dla przypomnienia: największym wygranym Oscarów był film Jak zostać królem, a na każde cztery zarejestrowane w tym roku w Norwegii samochody przypadały trzy diesle) firma Bosch po raz pierwszy użyła tego hasła na targach Hanover Messe. Po dziesięciu latach trudno o jakąkolwiek publikację dotyczącą produkcji, w której nie pojawiałoby się sformułowanie Przemysł 4.0. Podobnie jest i u nas, dlatego też przygotowaliśmy sporo artykułów o zastosowaniu nowoczesnych technologii w fabrykach.

Przyjemnej lektury.

Witold Zygmunt

Jak pobrać bezpłatne e-wydanie?
Aby pobrać bezpłatne e-wydanie pisma, podaj swój adres email w formularzu po prawej stronie i kliknij "pokaż wydania". Wówczas pojawią się przyciski "Pobierz PDF", umożliwiające ściągnięcie bieżących wydań naszych czasopism. Podanie emaila oznacza akceptację naszej polityki przetwarzania danych.