10 lat współpracy Dachser z charytatywną terre des hommes

10 lat współpracy Dachser z charytatywną terre des hommes

Dachser, globalny operator logistyczny, już od 10 lat współpracuje z międzynarodową organizacją charytatywną terre des hommes.

Poprawa warunków życiowych i możliwości edukacyjnych dzieci ze stanu Uttar Pradesh w Indiach, lepszy start w przyszłość dla młodych ludzi z Namibii, walka o przestrzeganie praw dziecka na terenie brazylijskiego miasta Limeira – to główne przedsięwzięcia, w jakie angażuje się Dachser w ramach współpracy z terre des hommes.

 

Głównym celem działań podejmowanych przez Dachser w ramach współpracy z terre des hommes jest m.in. niesienie praktycznej pomocy, promowanie świadomości ekologicznej, a także długofalowa poprawa warunków życia i szans dzieci na lepszą przyszłość. W wielu przypadkach oznacza to przede wszystkim dbałość o edukację i ułatwianie dostępu do kształcenia zawodowego. Działalność międzynarodowego operatora logistycznego w ramach organizacji terre des hommes to jeden z jego najszerzej rozwiniętych projektów z obszaru odpowiedzialności społecznej biznesu. Dachser w szczególności skupia się na wsparciu długookresowym, ponieważ jest ono najskuteczniejsze i przynosi najtrwalsze efekty.

 

– W ten sposób Dachser wspiera dążenia grup społecznych do kształtowania przyszłości swojego własnego kraju – mówi Bernhard Simon, CEO Dachser. – Jako firma międzynarodowa jesteśmy odpowiedzialni za to, by patrzeć na globalizację przez pryzmat działań lokalnych, a także pomagać pielęgnować tożsamość i korzenie danej społeczności oraz wspierać osoby w trudnej sytuacji w tworzeniu czegoś nowego w ramach demokratycznych form społeczeństwa – dodaje Bernhard Simon.

 

Terre des hommes powstała w 1967 roku, co oznacza, że już od 50 lat wspiera potrzebujących, skupiając się głównie na najmłodszych, w słabo rozwiniętych zakątkach globu. W tym czasie organizacja zrealizowała 7 tysięcy projektów, w ramach których udało jej się dotrzeć z pomocą do ponad 15 milionów dzieci. Ta międzynarodowa instytucja charytatywna zajmuje się m.in. walką ze stosowaniem przemocy wobec nieletnich z Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej, a także zapewnianiem dostępu do edukacji i ochrony zdrowia. Działa również na rzecz ochrony środowiska i zasobów naturalnych.

 

(Dachser)

Poleć ten artykuł:

Polecamy