10 milionów opon z Bridgestone Stargard

10 milionów opon z Bridgestone Stargard

10 milionów – już tyle opon zjechało z linii produkcyjnej naszej fabryki Bridgestone Stargard. Jubileuszowy model, który wyprodukowaliśmy 19 czerwca, to Duravis R002 – produkt przeznaczony do wszystkich rodzajów pojazdów ciężarowych.

– Działalność rozpoczynaliśmy w najtrudniejszym okresie kryzysu z 2008 r. Nasze ówczesne doświadczenia pokazują, że przy tak dużej skali operacji należy wykraczać poza problemy krótkoterminowe i skupiać się na celach długoterminowych. Dlatego wciąż systematycznie zwiększaliśmy zatrudnienie, unowocześnialiśmy nasze linie produkcyjne i wdrażaliśmy nowe rozwiązania, które zapewniają nam przewagę konkurencyjną – powiedział podczas uroczystości związanej z milowym krokiem zakładu Piotr Kozłowski, dyrektor fabryki Bridgestone w Stargardzie.

– Pozycja Bridgestone w Stargardzie jest ugruntowana. 10-milionowa opona potwierdza ten fakt i pokazuje wciąż rosnący potencjał produkcyjny firmy. Cieszę się, że od 12 lat koncern współtworzy lokalny przemysł. Rozwój i innowacje Bridgestone w Stargardzie przekładają się także na atrakcyjność zarówno miasta, jak i regionu. Z nadzieją patrzę na trwającą rozbudowę Zakładu w naszym Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Liczę na dalszy, dynamiczny rozwój firmy, który pozwoli obronną ręką przechodzić każde trudności gospodarcze – dodał prezydent Stargardu Rafał Zając.

Fabryka w Stargardzie to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych Bridgestone w Europie. Zakład funkcjonuje od 12 lat, aktualnie zatrudnia 935 pracowników i może produkować do 4400 opon na dobę. Powierzchnia użytkowa fabryki to blisko 160 tys. metrów kwadratowych, co odpowiada 22 boiskom piłkarskim.

Poleć ten artykuł:

Polecamy