Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Ekol kupuje port w Trieście
  •   

12 grudnia 2016   Alicja Kostecka
Ekol kupuje port w Trieście Ekol Logistics nabył 65% udziałów spółki Europa Multipurpose Terminals, operatora portu, z którego usług korzystał w zakresie transportu ro-ro i kolejowego, zlokalizowanej w Trieście we Włoszech.
 

W roku 2016 Ekol dokonał wielu inwestycji, których celem było osiągnięcie zrównoważonego wzrostu poprzez ekologiczne procesy oraz projekty. 6 grudnia 2016 roku Ekol Logistics przeją większościowy pakiet Europa Multipurpose Terminals, operatora szóstego portu w Trieście. Nie będzie to jedyny port firmy Ekol, spółka planuje uruchomienie własnego terminala ro-ro na początku 2017 roku, który jest obecnie budowany w miejscowości Yalova, w Turcji.

 

Dzięki planowanym inwestycjom, w Trieście będzie można prowadzić dwie niezależne operacje ro-ro, które zwiększą wydajność załadunku pociągów do 10 zestawów dziennie kursujących w obie strony. Port, który obecnie obsługuje statki ro-ro płynące z i do Turcji oraz Grecji, w najbliższych latach doda do swojego portfolio statki z Izraela i Egiptu. Roczna wydajność 111 000 jednostek transportowanych statkami ro-ro oraz 70 000 jednostek transportowanych koleją uzyskana w 2016 roku, zwiększy się do odpowiednio 140 000 i 100 000 jednostek w roku 2017.

 

- Port w Trieście ma kluczowe znaczenie dla naszych rozwiązań intermodalnych i jest to pionierska usługa, którą oferujemy klientom w najlepszy, ekologiczny, niedrogi i efektywny sposób. Umocniliśmy naszą pozycję w tym rejonie przejmując większościowy pakiet Europa Multipurpose Terminals, spółki, która do tej pory była naszym dostawcą – powiedział Ahmet Musul, CEO Ekol Logistics. - Dzięki tak doświadczonej załodze, nasze operacje portowe będą jeszcze lepszej jakości.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.