Ekol kupuje port w Trieście

Ekol Logistics nabył 65% udziałów spółki Europa Multipurpose Terminals, operatora portu, z którego usług korzystał w zakresie transportu ro-ro i kolejowego, zlokalizowanej w Trieście we Włoszech.

W roku 2016 Ekol dokonał wielu inwestycji, których celem było osiągnięcie zrównoważonego wzrostu poprzez ekologiczne procesy oraz projekty. 6 grudnia 2016 roku Ekol Logistics przeją większościowy pakiet Europa Multipurpose Terminals, operatora szóstego portu w Trieście. Nie będzie to jedyny port firmy Ekol, spółka planuje uruchomienie własnego terminala ro-ro na początku 2017 roku, który jest obecnie budowany w miejscowości Yalova, w Turcji.

 

Dzięki planowanym inwestycjom, w Trieście będzie można prowadzić dwie niezależne operacje ro-ro, które zwiększą wydajność załadunku pociągów do 10 zestawów dziennie kursujących w obie strony. Port, który obecnie obsługuje statki ro-ro płynące z i do Turcji oraz Grecji, w najbliższych latach doda do swojego portfolio statki z Izraela i Egiptu. Roczna wydajność 111 000 jednostek transportowanych statkami ro-ro oraz 70 000 jednostek transportowanych koleją uzyskana w 2016 roku, zwiększy się do odpowiednio 140 000 i 100 000 jednostek w roku 2017.

 

Port w Trieście ma kluczowe znaczenie dla naszych rozwiązań intermodalnych i jest to pionierska usługa, którą oferujemy klientom w najlepszy, ekologiczny, niedrogi i efektywny sposób. Umocniliśmy naszą pozycję w tym rejonie przejmując większościowy pakiet Europa Multipurpose Terminals, spółki, która do tej pory była naszym dostawcą – powiedział Ahmet Musul, CEO Ekol Logistics. Dzięki tak doświadczonej załodze, nasze operacje portowe będą jeszcze lepszej jakości.

Poleć ten artykuł:

Polecamy