Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Produkcja przemysłowa we wrześniu z lekką zadyszką
  •   

19 października 2017   Witold Zygmunt
Produkcja przemysłowa we wrześniu z lekką zadyszką Jak podał GUS, wrzesień był kolejnym solidnym miesiącem dla fabryk, choć analitycy oczekiwali lepszych rezultatów. Produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 4,3% w porównaniu z wrześniem ub. roku, przy oczekiwaniach nieco ponad 5%.
 

Według wstępnych danych produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była we wrześniu br. o 4,3% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 3,2%) i o 6,0% wyższa w porównaniu z sierpniem br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 6,9% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 1,2% niższym w porównaniu z sierpniem br.

 

W stosunku do września ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 29 (spośród 34) działach przemysłu, m.in. w produkcji metali – o 15,6%, komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 12,8%, w naprawie, konserwacji i instalowaniu maszyn i urządzeń – o 12,3%, w produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 9,9%, koksu i produktów rafinacji ropy naftowej – o 7,9%, papieru i wyrobów z papieru oraz pozostałego sprzętu transportowego – po 7,4%, urządzeń elektrycznych – o 6,8%, mebli – o 6,7%, chemikaliów i wyrobów chemicznych – o 6,0%.

 

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z wrześniem ub. roku, wystąpił w 5 działach, m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 35,5% (wobec wzrostu o 17,7% przed rokiem) oraz w produkcji napojów – o 10,7%.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.