Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Kolejny producent AGD zainwestuje w fabrykę Polsce
  •   

16 marca 2017   Witold Zygmunt
Kolejny producent AGD zainwestuje w fabrykę Polsce Polska umocni swoją rolę europejskiego giganta w roli produkcji sprzętu AGD. Nad Wisłą fabrykę zbuduje kolejny producent z tej branży - niemieckie Miele.
 

Rodzinna firma, oferująca sprzęt AGD z wyższej półki, w roku rozrachunkowym 2016/2017 ma sprzedać 900 tys. pralek. Przy tak wysokim popycie, moce produkcyjne zakładu w Gütersloh są na wyczerpaniu. Efektem jest decyzja o budowie nowej fabryki pralek, a wybór szybko padł na Polskę.

 

- Nasi sąsiedzi mają dobrą infrastrukturę i oferują wiele korzyści logistycznych w porównaniu z dalej położonymi krajami - powiedział Stefan Breit, dyrektor wykonawczy ds. technicznych Miele Group. - Integracja polskiej fabryki w naszą sieć produkcyjną da nam większą swobodę w kreacji oferty i polityki cenowej, przy utrzymaniu standardów jakości Miele.

 

Miele wytypowało kilka lokalizacji, w których może stanąć nowa fabryka. Produkcja ma zostać uruchomiona w 2020 roku, zaś możliwości produkcyjne sięgną 250 tys. pralek rocznie. Jednocześnie planowana jest modernizacja zakładu w Gütersloh. Niemiecka fabryka po zakończeniu projektu ma być bardziej wydajna, ale jednocześnie zmniejszy się ilość pracowników.

 

Miele posiada w sumie osiem fabryk w Niemczech, oraz po jednej w Austrii, Czechach, Chinach i Rumunii. Firma działa od 1899 roku, zaś zarządza nią już czwarte pokolenie rodzin założycieli - Miele i Zinkann.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.