Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Dwie statuetki IFOY dla Still
  •   

12 maja 2017   Kinga Wiśniewska
Dwie statuetki IFOY dla Still W Monachium 9 maja wręczono IFOY – prestiżowe nagrody dla najlepszych rozwiązań intralogistycznych roku. Dwie z czterech statuetek trafiły do firmy Still. Marka triumfowała w kategoriach Wózek Magazynowy oraz Pojazd Specjalny.
 

W procesie weryfikacji nominowanych rozwiązań, grono ekspertów testowało je pod kątem 80 kryteriów wydajnościowych. Odrębnym czynnikiem była ocena innowacyjności, prowadzona przez przedstawicieli poważanego Instytutu Fraunhofera oraz hamburskiego Uniwersytetu Technicznego. W wyniku obrad jury, w swoich kategoriach zwyciężyły Still iGo neo CX 20 (Wózek Magazynowy) oraz Still LiftRunner (Pojazd Specjalny).

 

iGo neo – Magazynowy Wózek Roku nagroda za innowacyjność, uniwersalność i 47% oszczędności

iGo neo CX 20 to autonomiczny wózek do kompletacji o udźwigu na poziomie 2 ton, wyposażony w oprogramowanie i czujniki, dzięki którym samoczynnie podąża za operatorem. Urządzenie całkowicie zwalnia człowieka z konieczności sterowania pojazdem. W efekcie może on w pełni skupić się na pobieraniu towarów, co zwiększa efektywność i redukuje liczbę popełnianych błędów.

– Podczas dni testowych iGo neo CX 20 dał niezwykły pokaz swoich możliwości, przekonując oceniających, konsultantów i jury finałowe. Kluczowym czynnikami były: wysoka innowacyjność, fenomenalna wartość dodana dla klienta i potencjał wdrożeniowy – mówi dr Jochen Köckler, członek zarządu Deutsche Messe.

Za istotną przewagę konkurencyjną uznano fakt, że wózek jest gotów do pracy autonomicznej i integracji z istniejącą infrastrukturą natychmiast po dostarczeniu do magazynu - bez skomplikowanych i kosztownych przygotowań. Znaczenie miała także skala potencjalnych oszczędności. W testach wykazano, że stosując rozwiązanie, można zwiększyć wydajność kompletacji o 47%. Dodatkowe, długofalowe korzyści wiążą się ze zmniejszeniem liczby absencji – jest to możliwe dzięki wyeliminowaniu części męczących, powtarzalnych ruchów koniecznych dotychczas do realizacji zadań.

 

LiftRunner – Pojazd Specjalny Roku nagroda za wybitne dostosowanie do rynkowych potrzeb

System Still LiftRunner to częściowo zautomatyzowany zestaw transportowy, eliminujący konieczność ręcznego przemieszczania platform podczas przyłączania ich do ciągnika. Jest wyposażony w dwie pary obsługiwanych z kabiny wideł z autonomicznie napędzanymi podnośnikami hydraulicznymi. Za najbardziej innowacyjne elementy uznano możliwość zastosowania rozwiązania do obsługi bardzo zróżnicowanych gabarytów oraz zdalne sterowanie załadunkiem za pośrednictwem ekranu dotykowego. Wskazane funkcjonalności pozwalają odciążyć pracowników, całkowicie eliminując potrzebę ręcznego pobierania towarów o dużej masie, co umożliwia powierzenie zadań związanych z kompletacją każdemu operatorowi uprawnionemu do prowadzenia wózka – niezależnie od jego siły fizycznej.

– Czynnikami, które zadecydowały o nagrodzeniu LiftRunner była skala związanych z jego wdrożeniem usprawnień oraz uwzględnienie przez projektantów perspektywy demograficznych zmian, zachodzących w rozwiniętych gospodarczo społeczeństwach – podsumował Birgit Heitzer, dyrektor logistyki korporacyjnej Rewe Group.

 

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.