Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Produkcja przemysłowa w maju wyraźnie w górę
  •   

26 czerwca 2017   Witold Zygmunt
Produkcja przemysłowa w maju wyraźnie w górę Jak donosi GUS, produkcja przemysłowa w maju wzrosła o ponad 9%. Wynik jest tym bardziej godny uwagi, gdyż przez ostatnie cztery lata wyniki fabryk w tym miesiącu spadały.
 

Według wstępnych danych produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w maju br. o 9,1% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 3,2%) i o 5,5% wyższa w porównaniu z kwietniem br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 6,5% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 1,2% wyższym w porównaniu z kwietniem br.

 

W stosunku do maja ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 29 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji metali – o 16,8%, wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych – o 14,1%, wyrobów z metali – o 13,4%, urządzeń elektrycznych – o 13,1%, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 12,9%, pojazdów samochodowych, przyczep i naczep – o 11,8%, mebli – o 10,5%, papieru i wyrobów z papieru – o 10,3%, wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny – o 9,8% oraz w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę – o 9,6%.

 

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z majem ub. roku, wystąpił w 5 działach, m.in. w naprawie, konserwacji i instalowaniu maszyn i urządzeń – o 7,5%.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.