Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

200 mln zł na nowe inwestycje w Suwalskiej SSE
  •   

1 września 2017   Witold Zygmunt
200 mln zł na nowe inwestycje w Suwalskiej SSE Ponad 200 milionów złotych na nowe inwestycje produkcyjne zostanie wydanych na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Druga połowa sierpnia okazała się wyjątkowo owocna - zarząd SSE wydał cztery nowe pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej.
 

Najwięcej, bo co najmniej 87 mln zł. wyda firma Heinz Glas Działdowo sp. z o.o. Planuje ona rozbudowę istniejącej huty szkła oraz zakup technologii, która zagwarantuje zwiększenie zdolności produkcyjnych przedsiębiorstwa o ponad 85%. Planowane jest wyposażenie zakładu w innowacyjne linie technologiczne, maszyny i urządzenia do produkcji szkła (np. instalacja do topienia szkła z wanną szklarską, automaty szklarskie do formowania produktów). W wyniku realizacji inwestycji możliwa będzie produkcja szkła znacznie lepszej jakości, zwiększenie ilości oferowanych produktów oraz wprowadzenie do oferty nowych (np. butelek alkoholowych typu premium oraz butelek o większych gabarytach). Zastosowanie nowej technologii pozwoli na zmniejszenie ilości stłuczki poprodukcyjnej oraz ograniczenie błędów na wszystkich etapach produkcji.

 

Tradycja wytwarzania szkła przez rodzinę Heinz sięga roku 1523, zaś tradycja przedsiębiorstwa Heinz Glas rozpoczyna się w 1622 r. Z kolei huta szkła w Działdowie działa od 1946 roku.

 

Producent wyrobów z drewna w branży ogrodowej – Silvan sp. z o.o. – zamierza zwiększyć moce przerobowe zakładu oraz poprawi jakość wyrobów i efektywność produkcji. Projekt obejmuje inwestycję w maszyny i urządzenia (dwie nowe linie technologiczne do przerobu dłużycy oraz strugania i profilowania elementów), budowę dwóch hal produkcyjno-magazynowych o łącznej powierzchni ok. 3000 m2 oraz rozbudowę infrastruktury wewnętrznej (drogi dojazdowe, place manewrowe, sieci kanalizacyjne oraz wodociągowe i energetyczne). Zaplanowany jest również zakup środków transportu zewnętrznego i wewnętrznego. Parametry inwestycji zakładają poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 16,3 mln zł oraz zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia o 105 nowych osób.

 

Silvan sp. z o.o. jest wiodącym producentem wyrobów z drewna w branży ogrodowej. Firma eksportuje swoje produkty do następujących państw: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy, Francja, Anglia, Bośnia, Słowenia i Chorwacja. Najważniejszy asortyment produkowany przez spółkę to: płoty ogrodowe (lamelowe i kratkowe), zestawy ogrodowe (altany, pawilony i meble) oraz wyposażenie placów zabaw dla dzieci (wieże zabawowe, huśtawki, piaskownice).

 

Firma Meble Wójcik sp. z o.o., która działa pod tą nazwą od 1 sierpnia wskutek skonsolidowania trzech spółek, zbuduje w Elblągu halę produkcyjno-magazynową oraz halę magazynowo-logistyczną. Zaplanowane jest także wyposażenie hal w zautomatyzowane i innowacyjne linie do produkcji mebli oraz do obsługi magazynu. Firma zamierza również rozbudować istniejący system informatyczny, dostosowując możliwości produkcji mebli do indywidualnych potrzeb klientów. Pierwszy zakład produkcyjny został założony przez stolarza Leszka Wójcika w 1986 r. Od tego czasu firma pozostaje w rękach rodziny Wójcik, a w jej skład wchodzą elbląskie fabryki, które specjalizują się w produkcji mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu.

 

DFM sp. z o.o. planuje z kolei znaczną rozbudowę zakładu w Dobrym Mieście. Nowa inwestycja będzie polegała m.in. na uruchomieniu własnej produkcji drewnianych elementów stelaży mebli. Powstanie nowoczesny tartak, który będzie zabezpieczał dostawy elementów konstrukcyjnych na potrzeby własnej produkcji oraz dla podmiotów zewnętrznych. Zakup specjalistycznych maszyn oraz urządzeń zapewni precyzyjną i powtarzalną produkcję mebli. Inwestycja ma zaowocować wzrostem ilości wytwarzanych mebli tapicerowanych. Planowane jest również uruchomienie innowacyjnej produkcji elementów siedzisk mebli. DFM sp. z o.o. to duży przedsiębiorca z polskim kapitałem, specjalizuje się w produkcji mebli tapicerowanych, które eksportuje do państw Unii Europejskiej.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.