Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Kolejny w tym roku milowy krok produkcyjny ANWILU
  •   

14 września 2018   Witold Zygmunt
Kolejny w tym roku milowy krok produkcyjny ANWILU Włocławska spółka z Grupy ORLEN w środę, 5 września wytworzyła 15-milonową tonę amoniaku niezbędnego do produkcji saletry amonowej i saletrzaku, kwasu azotowego oraz wody amoniakalnej należących do nawozowej, drugiej obok tworzyw sztucznych, części jej portfela produktowego.
 

Rok 2018 jest dla ANWILU szczególny, ponieważ, jak do tej pory, w każdym kwartale firma osiąga okrągłe tonaże produkcyjne. Styczeń przyniósł 30-milionową tonę nawozów azotowych, czerwiec 4-milionową tonę ługu sodowego, natomiast wrzesień 15-milionową tonę amoniaku.

 

ANWIL rozpoczął produkcję tego surowca 46 lat temu. Wolumen pięciu milionów ton osiągnął w 1989, a dziesięciu milionów w 2006 roku, czyli na wytworzenie każdego z tych okrągłych tonaży potrzebował po 17 lat. Optymalizacja linii produkcyjnych pozwoliła poprawić wydajność procesu i sprawiła, że czas potrzebny na wyprodukowanie kolejnych 5 milionów ton skrócił się aż o 5 lat, w efekcie czego 15-milionową tonę spółka wytworzyła już w 2018 roku.

 

Dotychczasowa ilość amoniaku posłużyła włocławskiej spółce z Grupy ORLEN do wyprodukowania nieco ponad 30 milionów ton nawozów azotowych. Ta ilość amoniaku pozwoliłaby na wypełnienie w sumie 333 333 cystern kolejowych, których łączna długość – ok. 6 666 km – wyniosłaby tyle, ile dystans dzielący Włocławek i Nowy Jork.

 

Amoniak jest wykorzystywany przez ANWIL na użytek własny – do wytwarzania nawozów azotowych – saletry amonowej i saletrzaku (sprzedawanych pod marką CANWIL S oraz CANWIL z magnezem). Natomiast nadwyżki produkcyjne amoniaku sprzedawane są klientom w kraju i Europie.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.