ID Logistics dla PepsiCo w P3 Mszczonów

ID Logistics dla PepsiCo w P3 Mszczonów

ID Logistics wzmacnia współpracę z PepsiCo, światowym liderem w produkcji artykułów spożywczych i napojów. Operator będzie zarządzać nowym, największym w Polsce magazynem centralnym PepsiCo w Mszczonowie. Uruchomienie operacyjne tego obiektu zostało zaplanowane na I kwartał 2020 roku, a już teraz operator przygotowuje się do jego obsługi.

Kluczowym etapem przygotowań do uruchomienia operacyjnego magazynu jest proces rekrutacji i przeszkolenia nowej załogi. Za sprawną obsługę centralnego magazynu PepsiCo w Mszczonowie będzie odpowiadać 240-osobowy zespół ID Logistics, w tym magazynierzy, operatorzy wózków wysokiego składowania, pracownicy administracyjni, specjaliści i menedżerowie.

– Proces rekrutacji już trwa, i co dla nas ważne, widzimy bardzo duże zainteresowanie wśród kandydatów. Chcielibyśmy, aby dołączyli do nas ludzie z pasją, otwarci na nowe wyzwania, z doświadczeniem i ci, którzy dopiero rozpoczną karierę w tej branży. Oferujemy atrakcyjne warunki zatrudnienia, w tym przejrzysty system nagród i bogaty pakiet socjalny. Pracownikom zapewniamy szkolenia i udział w kompleksowym, dedykowanym procesie wdrożenia do pracy w nowym zespole – zapowiada Małgorzata Hornig, dyrektor HR, ID Logistics.

Za przygotowanie do uruchomienia operacyjnego nowego magazynu centralnego PepsiCo odpowiada specjalnie powołana grupa projektowa po stronie PepsiCo oraz ID Logistics. W jej skład wchodzą specjaliści z działów HR, operacji, jakości, IT, BHP, prawnego i finansowego.

-Doradzamy klientowi, jak dostosować budynek, który jest jeszcze w trakcie budowy, do wymogów operacji logistycznych, które będą tam realizowane, odpowiadamy za prace adaptacyjne, opracowanie odpowiednich procedur i dokumentacji. Do zadań grupy należy zakup sprzętu, regałów, także projekt i wykonanie sieci IT. Naszym celem jest sprawne uruchomienie operacyjne nowego magazynu i zapewnienie klientowi najwyższej jakości obsługi już od pierwszego dnia jego działania – wyjaśnia Piotr Krasoń, project manager ID Logistics, koordynujący prace grupy projektowej.

Nowy magazyn centralny PepsiCo w Mszczonowie o powierzchni 58 tys. mkw. będzie największym w Polsce obiektem w sieci dystrybucyjnej koncernu. Obsługiwane będą tu artykuły dostarczane z fabryk w Grodzisku Mazowieckim, Tomaszowie Mazowieckim i Michrowie k/Grójca – łącznie 540 SKU (numer identyfikacji konkretnego artykułu), w tym produkty suche, napoje gazowane i soki oraz słone przekąski. Łącznie w magazynie będzie można składować 65 tys. palet. Wysokość robocza hali magazynowej wyniesie 12 m, o 2 m wyżej niż standardowa, co zwiększy powierzchnię i ilość miejsc paletowych. Dziennie magazyn opuści 4 tys. palet. W ciągu doby będzie tu przyjeżdżać i wyjeżdżać łącznie ok. 300 aut, do ich przeładunku przygotowanych zostanie 97 doków (bram). Nowy centralny magazyn PepsiCo położony jest w parku logistycznym P3 Mszczonów, głównym wykonawcą budowy jest Kajima.

Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 Logistic Parks w Polsce, powiedział : – Projektując obiekt BTS dla naszych klientów, zawsze staramy się dostosować do ich wymagań. Dla ID Logistics kluczowa była duża przestrzeń składowania, dlatego w parku P3 Mszczonów wybudowaliśmy magazyn o ponadstandardowej wysokości – 12 m, co pozwoliło na zwiększenie pojemności aż o 20%. Bardzo się cieszę, że oddany przez nas obiekt 4 lata temu nadal spełnia wszystkie wymagania ID Logistics i niezmiennie sprzyja rozwojowi firmy, co potwierdza przedłużenie umowy najmu na kolejne długie lata.

Magazyn ID Logistics w parku P3 Mszczonów został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – wykorzystano m.in. panele z rdzeniem PIR, efektywniej izolujące budynek od czynników zewnętrznych, oświetlenia LED czy systemy solarne wspomagające ogrzewanie wody bytowej.

Poleć ten artykuł:

Polecamy