36 200 mkw. w MDC2 Park Kraków South dla technologii medycznych

36 200 mkw. w MDC2 Park Kraków South dla technologii medycznych

MDC2 – deweloper zrównoważonych powierzchni magazynowych i logistycznych działający na polskim rynku – i Generali Real Estate (poprzez paneuropejski fundusz Generali Real Estate Logistics Fund, GRELF) sfinalizowały najem budynku o powierzchni 36 200 m2 w ramach MDC2 Park Kraków South. Najemca – jedna z wiodących firm z branży technologii medycznych – jeszcze w tym roku zacznie działalność w obiekcie certyfikowanym w systemie BREEAM New Construction na poziomie Excellent.

MDC2 Park Kraków South tworzą trzy budynki dystrybucyjno-logistyczne o planowanej łącznej powierzchni GLA ponad 90 000 m2 położone na działkach o łącznej powierzchni 19 hektarów. Projekt jest strategicznie zlokalizowany w Skawinie, 13 km od centrum Krakowa i niecałe 2 km od węzła autostrady A4.

Właścicielem projektu jest Generali Real Estate (poprzez paneuropejski Generali Real Estate Logistics Fund, GRELF), specjalizujący się w inwestycjach w sektorze logistycznym w całej Europie i zarządzany przez Generali Real Estate SpA Società di gestione delrisparmio. Deweloperem projektu jest MDC2.

Zgodnie z założeniami spółki Generali Real Estate, która w całym swoim europejskim portfolio koncentruje się na inwestycjach zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, oraz strategią MDC2, skoncentrowaną na ESG, przedsięwzięcie zostało zaprojektowane i zrealizowane z uwzględnieniem najlepszych praktyk w kontekście ochrony środowiska. Podobnie jak w przypadku innych swoich projektów, MDC2 certyfikuje budynki MDC2 Park Kraków South do standardu BREEAM New Construction na poziomie Excellent. Wszystkie budynki realizowane przez MDC2 spełniają wymogi zrównoważonego budownictwa. 95% materiałów budowlanych w projekcie nadaje się do recyklingu, dachy budynków są zaprojektowane w sposób ułatwiający instalację paneli fotowoltaicznych, a w okolicy zaplanowano zróżnicowane biologicznie tereny zielone oraz strefę sportu i odpoczynku o nazwie Rest&Move.

– Z radością witam spółkę z branży technologii medycznych wśród najemców w naszym nowopowstającym projekcie magazynowym w Skawinie – powiedziała Katarzyna Dudzik, Development Director w MDC2. – Jestem przekonana, że zarówno lokalizacja, jak i efektywność powierzchni zapewnią naszemu klientowi pomyślne prowadzenie działalności oraz umożliwią mu dalsze innowacje i rozwój na całym świecie.
– Fakt, że jedna z czołowych firm na światowym rynku technologii medycznej wybrała MDC2 Park Kraków South świadczy o wysokiej jakości projektu, będącego w stanie sprostać wymaganiom każdego klienta, dzięki innowacyjnym i zrównoważonym rozwiązaniom. – dodał Pierre-David Baylac, Head of Logistics w Generali Real Estate.

Podczas transakcji usługi doradcze świadczyły spółki GT Law, Clifford Chance i JLL.

Poleć ten artykuł:

Polecamy