7 600 m2 dla Eurogate Logistics w Prologis Park Wrocław III

7 600 m2 dla Eurogate Logistics w Prologis Park Wrocław III

Eurogate Logistics to wiodący operator logistyczny, który działa w Polsce od 1995 roku. Specjalizuje się w kompleksowej organizacji transportu drogowego  zarówno całopojazdowego (FTL) i częściowego (LTL). Oferuje także przesyłki drogą morską i lotniczą oraz sprzedaż biletów na przeprawy promowe, tunele i mosty. W ramach świadczonych usług zapewnia odprawy celne i usługi magazynowe.

Operator logistyczny wynajął 7 600 metrów kwadratowych, w tym 400 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, w budynku DC4 na terenie Prologis Park Wrocław III.  Magazyn wysokiego składowania klasy A+ wynajęty przez Eurogate Logistics jest wyposażony w 12 doków przeładunkowych i dwie bramy na poziomie „0”. Dzięki zastosowaniu dwóch metod składowania operator logistyczny może jednocześnie zmagazynować i obsługiwać ponad 4 000 palet na regałach paletowych i kolejnych 4 000 palet lub przesyłek ponadgabarytowych, wykorzystując składowanie blokowe. Ponadto obiekt dysponuje strefą dedykowaną do cross docking.

– Zaangażowanie Prologis w dostarczenie rozwiązań dopasowanych do naszych potrzeb, profesjonalizm, elastyczność  współpracy oraz bezproblemowa komunikacja przekonały nas do współpracy właśnie z tym doświadczonym i rzetelnym deweloperem. Jesteśmy przekonani, że obiekt we Wrocławiu usprawni funkcjonowanie naszej sieci logistycznej, a nasza doświadczona kadra zapewni profesjonalną i efektywną obsługę klientów – mówi Piotr Zieliński, Członek Zarządu Eurogate Logistics.

– Dzięki dołączeniu Eurogate Logistics do grona klientów budynku DC4 w Prologis Park Wrocław III, nasz największy magazyn spekulacyjny w historii firmy w Polsce, jest już wynajęty w ponad 60%. Fakt, że kolejny operator logistyczny docenił walory tej inwestycji jest dla nas jednoznacznym potwierdzeniem, że klienci oczekują najwyższej jakości i rozwiązań, które pozwolą im prowadzić efektywny biznes teraz i w przyszłości – powiedział Marcin Kruszewski, Leasing and Customer Experience Manager w Prologis.

Park dla logistyski przyszłości

Budynek DC4 na terenie Prologis Park Wrocław III to nowoczesna hala magazynowa o całkowitej powierzchni 49 000 m2. Został stworzony z myślą o efektywnym łańcuchu dostaw zarówno lokalnym, europejskim, jak i globalnym. Ten strategicznie położony park logistyczny, w stolicy Dolnego Śląska, sąsiaduje z lotniskiem obsługującym bezpośrednie loty do Warszawy, Frankfurtu, Wiednia, Kopenhagi, czy Monachium. Wzdłuż parku przebiega zachodnia obwodnica śródmiejska Wrocławia – czyli autostrada A8. Podobnie jak wszystkie nowo powstałe budynki Prologis, ten również zostanie poddany akredytacji BREEAM.

Park najwyższej jakości

Budynek ma wysokość magazynu w świetle 12 m, wzmocnioną nośność posadzki oraz zwiększoną izolacyjność ścian i dachu hali. Wykorzystano inteligentne systemy oświetlenia, a czujniki ruchu zostały zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia. Budynek został wyposażony w świetliki oraz panele okienne w elewacji, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. Obiekt posiada panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne. Bezpieczeństwo gwarantują stały monitoring i liczne systemy alarmowe, w tym przeciwpożarowy z automatycznym systemem gaśniczym. Co ważne, na całej powierzchni zastosowano wentylację i ogrzewanie z możliwością regulacji temperatury. Nad prawidłowym przebiegiem współpracy i bezawaryjnym funkcjonowaniem parku, czuwa dedykowany zespół zarządców nieruchomości Prologis.

Park stworzony z myślą o pracownikach

Szeroka gama rozwiązań stworzonych z myślą o pracownikach, czynią ten park nie tylko przyjaznym miejscem do pracy. W ramach programu PARKLife™, na najemców czekają miejsca odpoczynku, czy plenerowa biblioteka BookBox. Dodatkowo Prologis Park Wrocław III oferuje klientom liczne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych. Dla osób preferujących inne środki transportu, zostały przygotowane wiaty dla rowerów i punkty ich naprawy oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto, park posiada świetny dostęp do komunikacji miejskiej – przystanek autobusowy linii 106 znajduje się tuż przy wjeździe do parku.

Poleć ten artykuł:

Polecamy