7R wraz z WOOD & Company zrealizują 150 000 mkw na Pomorzu

7R wraz z WOOD & Company zrealizują 150 000 mkw na Pomorzu

7R, wiodący deweloper wysokiej jakości magazynów, rozpoczął współpracę z WOOD & Company, z którym wspólnie zrealizuje projekt 7R Park Tczew III. Pierwszy z czterech magazynów, w większości wynajęty przez ESA logistika Polska, właśnie został oddany do użytkowania przez Dekpol Budownictwo. Kolejne hale są w realizacji.

7R jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się deweloperów powierzchni magazynowych na Pomorzu. 7R Park Tczew III to trzecia realizacja Grupy 7R w Tczewie, która docelowo obejmie ponad 150 tys. mkw. powierzchni, podzielonej na cztery hale o różnej wielkości. Nowy projekt 7R cechuje bardzo dobra lokalizacja – bezpośrednio przy autostradzie A1.

7R zainwestuje w ten projekt wspólnie z WOOD & Company, doświadczonym inwestorem z Czech. – Polska jest jednym z najatrakcyjniejszych rynków pod względem inwestycji w logistykę, stanowiąc hub dla produkcji, dystrybucji, logistyki i usług dla biznesu. Łączne koszty wynajmu magazynów, energii i pracy należą do najniższych w Europie, aż o jedną trzecią niższe niż w Czechach i o ponad 60 proc. niższe niż w Niemczech – mówi Jiří Hrbáček, Portfolio Manager w WOOD & Company.

– Jest to pierwsza inwestycja Grupy WOOD & Company w segmencie logistycznym. Zostaliśmy partnerem tej pionierskiej transakcji, bardzo cieszy nas okazane nam zaufanie. Chcemy wspólnie budować szerszą współpracę i mamy nadzieję, że realizacja 7R Park Tczew III jest pierwszym z wielu wspólnych projektów. 7R oferuje indywidualne strategie inwestowania, dostosowane zarówno do potrzeb dużych inwestorów instytucjonalnych, mniejszych funduszy i prywatnych inwestorów – komentuje Magdalena Uler – Kłeczek, Head of Capital Markets, 7R.

Generalny wykonawca projektu, firma Dekpol Budownictwo, właśnie ukończyła budowę pierwszego etapu projektu o powierzchni 45 tysięcy metrów kwadratowych. Nowoczesna hala o wysokości 12,5 metra została wykonana z wykorzystaniem technologii produkcji opartej o strunobetony, które gwarantują wysoką jakość i wytrzymałość całej konstrukcji. Budowa trwała 7 miesięcy i przebiegała bardzo sprawnie. Pierwszym najemcą została firma ESA logistika Polska, czołowy operator logistyczny, który zajmie ponad 31 tys. mkw. Park został zaprojektowany w duchu wartości ESG, tak aby spełniał założenia certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

– Do wynajęcia pozostało nam 14 tys. mkw. dostępnych od zaraz, kolejne 105 tys. mkw. jest w realizacji. Popyt na wysokiej klasy powierzchnie magazynowe na Pomorzu stale rośnie, przyciągając nie tylko branże logistyczną i produkcyjną, ale także przedsiębiorstwa z sektora OZE. Jesteśmy przygotowani, aby przedstawić atrakcyjne rozwiązania biznesowe również dla tej branży. – mówi Marzena Taube, Leasing Director w 7R.

Poleć ten artykuł:

Polecamy