ALDI rozwija dystrybucję

ALDI rozwija dystrybucję

W październiku ruszy budowa nowego centrum dystrybucji sieci ALDI. Magazyn o powierzchni 43 300 mkw. powstanie w Bydgoszczy i będzie obsługiwał sklepy sieci w północnej Polsce.

Powstanie nowego magazynu jest konsekwencją rozwoju sieci w tym regionie. Obiekt będzie pełnił funkcje magazynowo-dystrybucyjne i będzie obsługiwał sklepy ALDI w północnej części kraju. Marka obecna dotychczas głównie w zachodniej, centralnej i południowej części Polski w tym roku pojawia się już we wszystkich województwach. Rejonem, w którym ALDI rozwija się najszybciej jest Pomorze, gdzie na przestrzeni roku powstanie łącznie 13 sklepów.

– ALDI to silna marka o ugruntowanej międzynarodowej pozycji, ciesząca się coraz większym uznaniem w Polsce. Równolegle do procesu umacniania wizerunku i rozpoznawalności rozwija sieć sklepów tak, by walory ALDI mogli doceniać kolejni klienci. Szczególnie istotne dla sieci są lokalizacje w województwach pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim czy zachodniopomorskim. Tylko w tym roku otworzymy łącznie ponad 40 sklepów, a w kolejnych latach liczba ta będzie stale rosła. Nowe centrum dystrybucji zagwarantuje sprawne zaopatrywanie sklepów w północnej i centralnej części Polski, gdzie powstaje najwięcej obiektów ALDI. Dotychczasowy magazyn w Chorzowie nadal będzie zaopatrywał sklepy południowej Polski – mówi Wojciech Łubieński, p.o. prezes zarządu ALDI Polska. – Wiemy, że ALDI jest sklepem ulubionych produktów, świeżych, w dobrej jakości i przystępnej cenie, po które chętnie się wraca. Wszystko, co klienci lubią, znajduje się tu na wyciągnięcie ręki każdego dnia, dlatego zależy nam na tym, aby być jak najbliżej klientów, a właściwie dobrana lokalizacja sklepów i zaplecze magazynowe są kluczem do sukcesu – dodaje Wojciech Łubieński.

Budowa magazynu rozpocznie się na początku października tego roku. Całkowita powierzchnia wyniesie 43 300 mkw., z czego biura zajmą 2263 mkw. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Budynek będzie także wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy do 500 kWp.

(ALDI)

Poleć ten artykuł:

Polecamy