Alexandre Amine Soufiani w zarządzie FM Logistic Central Europe

Alexandre Amine Soufiani w zarządzie FM Logistic Central Europe

1 września 2023 roku Alexandre Amine Soufiani został mianowany na stanowisko Dyrektora Zarządzającego FM Logistic Central Europe i tym samym dołączył do zarządu spółki.

Cele, jakie stoją przed nowym członkiem Zarządu, zostały określone w strategii Powering 2030 i uwzględniają m.in. budowanie trwałych i stabilnych relacji z obecnymi i potencjalnymi klientami, oraz dalszy rozwój FM Logistic w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

Alexandre Amine jest absolwentem Harvard Business School – Boston USA. Do FM Logistic dołączył w 2012 roku. Wcześniej pracował dla kilku globalnych korporacji m.in.: Renault i Veolia.

Alexandre Amine odegrał kluczową rolę w rozwoju FM Logistic w Indiach, gdzie przeniósł się w 2016 roku, aby zadbać o integrację nowo nabytej firmy Spear Logistics z Grupą FM Logistic. Początkowo pełnił funkcję Dyrektora ds. kontrolingu i finansów, a następnie objął stanowisko Dyrektora ds. kluczowych klientów. Odpowiadał za wdrożenia strategicznych projektów oraz rozwój relacji z klientami FM Logistic India.

W kwietniu 2019 roku Alexandre Amine awansował na stanowisko Dyrektora Zarządzającego FM Logistic India. Z sukcesem wdrożył strategię Grupy w tym kraju, zapewniając spółce 300% wzrost i plasując FM Logistic w pierwszej dwójce największych dostawców usług logistyki kontraktowej w Indiach. Teraz jako Dyrektor Zarządzający wykorzysta swoje doświadczenie w strukturach FM Logistic Central Europe.

Poleć ten artykuł:

Polecamy