Aluplast rozpoczyna drugi etap budowy fabryki w Nagradowicach

Aluplast rozpoczyna drugi etap budowy fabryki w Nagradowicach

W dniu 28 maja 2021 roku w podpoznańskich Nagradowicach, poprzez symbolicznie wbicie łopaty, rozpoczął się drugi etap inwestycji, obejmującej budowę nowej fabryki Aluplast. W ramach tego etapu powstanie hala produkcyjna, mieszalnia surowca oraz pomieszczenia techniczne o łącznej powierzchni ok. 20 tysięcy metrów kwadratowych. To niezwykle ważny etap całej inwestycji, gdyż nowa hala przewiduje możliwość instalacji wewnątrz nawet do 50 linii do produkcji profili okiennych z PVC. Dodatkowo na terenie fabryki powstanie też stacja wysokich napięć, co pozwoli zabezpieczyć się pod kątem ciągłości energetycznej.   

– Ubiegły rok, mimo iż nieco nieprzewidywalny, zakończyliśmy  ponad 15% wzrostem przychodów ze sprzedaży, które osiągnęły poziom  693 milionów PL – komentuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager Aluplast sp. z o.o..  – Co ważne wzrosty sprzedaży odnotowaliśmy na wszystkich, kluczowych dla nas rynkach, które obsługujemy. Planujemy, że po zakończeniu budowy i rozpoczęciu produkcji w nowym zakładzie nasze moce produkcyjne zwiększą się dwukrotnie.

Przypomnijmy, że pod koniec 2019 r. zakończony został pierwszy etap inwestycji, w ramach którego powstała hala magazynowa o powierzchni 17 tys. mkw. wraz z placami i drogami wewnętrznymi o pow. 37 tys. mkw., które użytkowane są już od ponad roku. Pod koniec grudnia 2020 roku Aluplast zmienił natomiast adres swojej siedziby i jest nią obecnie właśnie ul. Profilowa 1 w Nagradowicach. Cały kompleks powstaje na działce o powierzchni 15 ha, natomiast koszt inwestycji szacowany jest na ok. 140 mln zł.

Nowa inwestycja to również nowe miejsca pracy. Szacujemy, że po zakończeniu inwestycji zatrudnienie może wzrosnąć do 800 osób. Proces ten trwa w zasadzie nieprzerwanie już od ponad roku, a liczba zatrudnionych osób w naszych zakładach w Poznaniu i Nagradowicach zwiększyła się  w ostatnim roku o ponad 60 osób i wynosi obecnie 560 zatrudnionych. Obecnie prowadzona jest szeroka akcja rekrutacyjna w ramach której poszukiwane są osoby do kilkunastu działów w firmie (Aktualne oferty pracy).

Aluplast od 20 lat jest liderem rynku systemów okiennych z PVC w Polsce, z udziałem rynkowym szacowanym na ok. 24-25%.  Nowa inwestycja to dowód zaufania i rosnącej pozycji polskiego oddziału w strukturach Grupy Aluplast. Polska spółka, utworzona w 1995 roku w Poznaniu, jest obecnie odpowiedzialna za obsługę m.in. takich rynków jak: Rumunia, Wielka Brytania, Bułgaria, Litwa, Łotwa, Estonia. Aluplast sp. z o.o. jest częścią Grupy Aluplast posiadającej 24 oddziały produkcyjne i przedstawicielstwa, poprzez które jest obecny w ponad 80 krajach na całym świecie.

– Inwestycja firmy Alupalst to obecnie największe przedsięwzięcie gospodarcze w naszej gminie – podkreśla Pan Bogdan Kemnitz, Wójt Gminy Kleszczewo. Od pierwszej wizyty przedstawiciela inwestora mieliśmy poczucie, że jest to poważny partner. Dołożyliśmy wszelkich starań, by ułatwić dostęp do wszelkich informacji o terenie, ułatwialiśmy pierwsze kontakty z gestorami uzbrojenia technicznego. Mając na względzie podniesienie atrakcyjności tej lokalizacji, pomimo że działka nie należała do Gminy a do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, wybudowaliśmy ulicę,  dostarczyliśmy wodę, jak również przybliżyliśmy do działki kolektor sanitarny łączący z nowobudowaną oczyszczalnią ścieków. Firma ALUPLAST ze swej strony,   potwierdziła perspektywiczne podejście do rozwoju w oparciu o lokalizację w gminie Kleszczewo oficjalnie przenosząc w to miejsce swą siedzibę, pomimo kontynuowanej nadal działalności w dotychczasowych obiektach w Poznaniu. Jako lokalny Samorząd  liczymy, że to imponujące przedsięwzięcie przyniesie sukces zarówno firmie ALUPLAST, jak i Gminie Kleszczewo. Ze swej strony serdecznie życzę  powodów do satysfakcji z  powstającego dzieła jego twórcom, a w przyszłości dużo zadowolenia tym wszystkim, którzy będą odnosić korzyści z jego powstania. 

Poleć ten artykuł:

Polecamy