Atlas Ward nawiązał współpracę z Politechniką Krakowską

Atlas Ward nawiązał współpracę z Politechniką Krakowską

11 kwietnia br. Atlas Ward – lider generalnego wykonawstwa – oficjalnie rozpoczął współpracę z krakowską Politechniką. To kolejny etap realizacji strategii mającej na celu wzmacnianie relacji ze środowiskami akademickimi.

Politechnika Krakowska to trzeci ośrodek akademicki (po Politechnice Wrocławskiej oraz wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym), z którym Atlas Ward zdecydował się na długofalową współpracę. Za obszar ten – w ramach organizacji – odpowiada Dział Rozwoju Biznesu.

Umowa na temat współpracy została podpisana 11 kwietnia br., sygnowali ją Członkowie Zarządu Atlas Ward: Rafał Zajączkowski i Tomasza Ślęzak oraz  reprezentujący uczelnię – prof. Andrzej Szarata, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej.

Politechnika Krakowska to pierwsza uczelnia w Polsce, która oferuje studia związane z metodyką BIM. Jej wykładowcy to prekursorzy oraz wybitni praktycy i specjaliści w tym zakresie, w Polsce. Studenci Politechniki zdobywają praktyczną wiedzę i umiejętności w zakresie stosowania nowoczesnych technik komputerowego modelowania i wspomagania projektowania (CAD) oraz zarządzania informacją o obiektach budowlanych (BIM) w ramach unikatowej w skali kraju  specjalności pn. „Budowle – informacja i modelowanie (BIM)” na kierunku Budownictwo.

Współpraca Atlas Ward z krakowską uczelnią wpisuje się w strategię rozwoju spółki, opartą m.in. na digitalizacji, optymalizacji procesów oraz wdrażaniu nowoczesnych systemów do codziennej pracy zespołów.

– W ramach współpracy z Politechniką Krakowską liczymy na wymianę wiedzy, doświadczeń i kompetencji – w obszarze metodyki BIM. Rozwój digitalizacji jest jednym z naszych priorytetów. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Politechniką Krakowską wesprze ten proces – mówi Tomasz Ślęzak, członek Zarządu Atlas Ward.  

Altas Ward planuje korzystać z eksperckiej wiedzy specjalistów Politechniki Krakowskiej także w zakresie opinii technicznych i ekspertyz. Uczelnia posiada bogate zaplecze laboratoryjne i  techniczne do badań, które będą stanowiły wsparcie dla inżynierów firmy przy optymalizacji procesów budowlanych. Szczególne możliwości daje tu nowe uczelniane centrum badawcze – Laboratorium

Aerodynamiki Środowiskowej Politechniki Krakowskiej. Analizować w nim można m.in. wpływy środowiskowe, w tym oddziaływania wiatru, na konstrukcje budowalne.

– Mamy wiele do zaoferowania nowemu partnerowi. Nasi eksperci to światowa czołówka w obszarze inżynierii lądowej, będziemy dzielić się wiedzą i praktycznym doświadczeniem, które może być wsparciem na każdym etapie procesu budowalnego – mówi prof. Andrzej Szarata, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej. – W planach mamy szkolenia, kursy, studia podyplomowe dla pracowników firmy, prowadzenie doktoratów wdrożeniowych czy wspólne projekty badawczo-rozwojowe oraz prowadzenia nadzorów naukowych i opracowywania opinii i ekspertyz na potrzeby Atlas Ward.

Na nowej współpracy skorzystają także studenci, zwłaszcza Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. W ramach umowy przewidziano dla nich m.in. praktyki i wizyty studyjne w jednostkach firmy, seminaria, webinary, konferencje naukowo-techniczne, realizację prac dyplomowych na praktyczne tematy, powiązane z działalnością firmy. Atlas Ward wesprze młodych inżynierów z Politechniki Krakowskiej w stawianiu pierwszych zawodowych kroków – będą mogli zobaczyć w praktyce jak wyglądają realizacje lidera generalnego wykonawstwa. Najlepsi uczestnicy studenckich praktyk otrzymają ofertę stałej współpracy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy