AutoMAG PICK wyróżniony w konkursie “Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji”

AutoMAG PICK wyróżniony w konkursie “Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji”

Autonomiczny system transportu, kompletacji i składowania pojemników oraz kartonów AutoMAG PICK zdobył prestiżowe wyróżnienie kapituły konkursu “Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji”.

30 listopada b.r. w Warszawie, podczas uroczystej 22. Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, rozstrzygnięto wyniki konkursu „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2023”. PROMAG S.A. zdobył wyróżnienie za autonomiczny system transportu, kompletacji i składowania AutoMAG PICK. AutoMAG PICK to pracujący w modelu towar-do-człowieka, innowacyjny system automatycznego transportowania, kompletacji i składowania towarów w pojemnikach i kartonach. AutoMAG PICK umożliwia szybką automatyzację procesów magazynowych, optymalizację wykorzystania przestrzeni magazynowej, poprawę wydajności i efektywności procesów oraz obniżenie kosztów logistycznych. AutoMAG PICK to odpowiedź na problemy przedsiębiorców związane z wysokimi kosztami pracy, zmiennością popytu, niską efektywnością i podatnością na błędy manualnego kompletowania zamówień, a także z niewystarczającą pojemnością magazynową. Działanie systemu opiera się na najnowszej generacji autonomicznych robotach ACR (Autonomous Case-handling Robot), które wykonują operacje związane z obsługą ładunków w pojemnikach i kartonach. Robot z powodzeniem zastępuje człowieka w pracochłonnych, monotonnych i ciężkich ręcznych pracach magazynowych oraz manipulacyjnych. Oprogramowanie zarządzające systemem rejestruje wszystkie towary w magazynie i prowadzi inwentaryzację zapasów w czasie rzeczywistym.

System AutoMAG PICK to wysoko zaawansowana automatyka dostępna dla małych, średnich i dużych magazynów. To rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorstw, które wymagają efektywnej, elastycznej i inteligentnej logistyki magazynowej w obszarze transportowania, kompletacji i składowania towarów drobnicowych przechowywanych w pojemnikach i kartonach.  Wszechstronność systemu sprawia, że może być z powodzeniem zaimplementowany w magazynach i centrach dystrybucyjnych przedsiębiorstw różnych branż, takich jak m.in. branża odzieżowa, e-commerce, logistyczna (3PL), automotive, farmaceutyczna, energetyczna, elektroniczna a także w magazynach zakładów produkcyjnych. W szczególności rozwiązanie zyskuje popularność i uznanie w firmach zmagających się z ograniczonym (np. sezonowo) dostępem do zasobów ludzkich.

PROMAG S.A. zapewnia kompleksową obsługę inwestycji obejmującą projekt, produkcję oraz instalację i wdrożenie systemu dopasowanego do indywidualnych potrzeb klienta, a także oprogramowanie klasy WMS oraz integrację z nadrzędnymi systemami funkcjonującymi w przedsiębiorstwie klienta.

Zobacz jak pracuje system AutoMAG PICK i jakie korzyści przyniósł polskiej firmie z branży e-commerce

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy