BBK wynajmuje kolejną powierzchnię w Gdańsku

BBK wynajmuje kolejną powierzchnię w Gdańsku

W zaledwie dwa miesiące po oddaniu do użytku piąty z magazynów, który powstał w partnerstwie 7R i Hillwood został w stu procentach skomercjalizowany. Jednym z najemców jest firma BBK S.A.

BBK to importer i dystrybutor artykułów do wyposażenia wnętrz, właściciel m.in. takich marek jak Home&You, aTab i Essex. Współpraca między firmami sięga 2010 r. i początków gdańskiego parku. W pierwszym magazynie, który powstał w ramach trójmiejskiej inwestycji 7R, BBK zajmowało około 5 000 m2. Zaledwie kilka lat później (w 2014 r.) 7R wybudowało dla BBK obiekt typu build to suit (Centrum Logistyczne Gdańsk – Kowale III) o powierzchni ponad 20 000 m2. Dzięki tej inwestycji firma zwiększyła niemal czterokrotnie zajmowaną powierzchnię. Teraz, po raz kolejny BBK zdecydowało się na powiększenie powierzchni i wynajęło dodatkowo ponad 5 000 m2 w piątym z magazynów, który powstał w Gdańsku – Kowalach.

 

– Ze względu na dynamiczny rozwój po raz kolejny zwiększyliśmy powierzchnię wynajmowaną w Gdańsku. Bardzo cenimy sobie długoletnią współpracę z deweloperem. Firma 7R zawsze jest otwarta na nasze potrzeby i wymagania, niezależnie od tego czy chodzi o budowę dedykowanego obiektu czy wynajem dodatkowej powierzchni. Współpraca ze sprawdzonym partnerem jest dla nas bardzo ważna – mówi Jacek Baczewski, wiceprezes zarządu BBK S.A.

 

Centrum Logistyczne Gdańsk – Kowale V o powierzchni 33 000 m2 zostało oddane do użytku w połowie kwietnia tego roku. Powstało przy współpracy JV z Hillwood. Wśród jego najemców, poza BBK, są także firmy Auto Partner, BOWI, DTS, Avides i Argo.

 

– Już po raz kolejny wybudowany przez nas obiekt, w bardzo krótkim czasie po oddaniu do użytku jest w pełni wynajęty. To potwierdza nie tylko atrakcyjność tej lokalizacji, ale także jakość realizowanych przez nas projektów. Podpisanie już trzeciej umowy z BBK jest dla nas także potwierdzeniem, że jakość świadczonych przez nas usług jest niezmiennie na najwyższym poziomie, a klienci widzą w nas długoletniego i pewnego partnera – mówi Marzena Zaczkiewicz, Leasing Manager w 7R.

 

W czerwcu ruszyła także budowa ostatniego, szóstego magazynu w Parku Logistycznym Gdańsk – Kowale. Obiekt będzie miał 18 000 m2. Jego oddanie do użytku zaplanowane jest jeszcze na ten rok. Po zrealizowaniu tej inwestycji prace w gdańskim parku dobiegną końca, łączna powierzchnia wszystkich wybudowanych na jego terenie obiektów wyniesie ponad 140 000 m2. To jednak nie koniec inwestycji 7R na Pomorzu.

 

– Mimo że budowa Parku Logistycznego Gdańsk – Kowale jest już na finiszu, to nie koniec naszych inwestycji w regionie. Jako jedni z pierwszych dostrzegliśmy potencjał trójmiejskiego rynku nieruchomości magazynowych, który przez lata naszych inwestycji tutaj jeszcze się powiększył. Jako aktywny deweloper nieustannie planujemy nowe inwestycje. Jedną z naszych ambicji jest bycie liderem na rynku powierzchni magazynowych w regionie – zapowiada Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R.

 

(7R)

Poleć ten artykuł:

Polecamy