Bezpieczny transport na linii montażowej

Bezpieczny transport na linii montażowej

Georg Utz jest globalnie działającym specjalistą w zakresie opracowywania, produkcji i dystrybucji plastikowych systemów opakowań wielokrotnego użytku do transportu, magazynowania i intralogistyki, a także części technicznych do zastosowań profesjonalnych z dużym doświadczeniem we współpracy z największymi firmami farmaceutycznymi na świecie. Wizją Utz jest być wiodącym producentem pojemników plastikowych, palet i części technicznych wykonanych z tworzyw sztucznych dedykowanych dla konkretnych procesów i nadających się do recyklingu.
Wyzwania w farmacji

Jedna z największych firm farmaceutycznych w USA, planując automatyzację produkcji zaprosiła specjalistów z grupy Utz do opracowania skutecznego rozwiązania. Zespół stanął przed wyzwaniem zapewnienia bezpiecznego transportu. Fiolki klasy medycznej są produkowane i wysyłane do napełnienia i montażu w innych miejscach fabryki. Bez odpowiedniej ochrony fiolek wiele z nich pękało podczas transportu, powodując wzrost kosztów uszkodzeń i wad.
Kiedy rozpoczęto prace nad projektem, istniało kilka istotnych wymagań. Po pierwsze, szklane fiolki musiały być odpowiednio zabezpieczone przed pęknięciem podczas transportu, wliczając możliwość upuszczenia pudełka fiolek w dowolnym momencie. Rozwiązanie musiało być zgodne z jednokierunkowym łańcuchem dostaw i łatwe w stosowaniu dla użytkownika końcowego.
Inżynierowie z Georg Utz stworzyli termoformowaną tacę, która spełniła wszystkie powyższe wymagania. Taca zaprojektowana została w konstrukcji ramowej, co pozwala klientowi dopasowywać wkładki różnych rozmiarów w przyszłości. Fiolki dobrze przylegają do gniazd i nie poruszają się podczas transportu. Dokładne, precyzyjne odstępy zapewniane przez tacę i jej właściwości mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia skutecznej ochrony fiolek.

Transport kruchych detali

Transport komponentów przez linię montażową wymaga urządzenia transportowego, które będzie dobrze współpracować z automatyką w trakcie różnych procesów, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa produktu. Zespół Georg Utz stworzył formę ramową 600 x 400 mm i rozpoczął projektowanie płytki transportowej. Taca została wykonana z białego materiału ABS.
Podczas procesu projektowania zespół stworzył i przetestował trzy warianty i sprawdził, który najlepiej spełnia wszystkie wymagania, w tym możliwość cyrkulacji powietrza przez powierzchnie tac, gdy są ułożone w stos oraz pracę czujników, wykrywających wady.
Podczas użytkowania komponenty są umieszczane przez roboty na tacach i przenoszone do magazynu, zanim zostaną użyte w końcowej linii montażowej. W lutym 2020 r. wprowadzono dodatkowe modyfikacje zasobnika w celu zapewnienia ulepszeń w linii montażowej.

Utz wyznacza standardy w transporcie produktów farmaceutycznych

Służba zdrowia to także farmacja i apteki, które w czasie epidemii są ważnym frontem walki o zdrowie. Włączamy się w nią, zapewniając tej branży higieniczne i wygodne pojemniki do transportu leków oraz do utylizacji środków ochrony osobistej.
W procesach transportowych oprócz opisanych powyżej tac transportowych z sukcesem używane są także pojemniki trapezowe Utz oraz inne rozwiązania opracowane przez konstruktorów Utz, takie jak: RAKO z pokrywami, pojemniki trapezowe ALC z pokrywami na zawiasach oraz uniwersalne palety UPAL-U, pozwalające na łatwe zachowanie zaostrzonych rygorów higienicznych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy