Bruderszaft z samochodem

Bruderszaft z samochodem

Raport na temat opadów śniegu, horoskop albo quiz: asystent głosowy „Hej Mercedes” oferuje użytkownikom dostęp do czterech nowych opcji rozrywki. Od kwietnia system multimedialny MBUX w ramach jednej z tych opcji zacznie zwracać się do swoich użytkowników na „ty”.

Niejeden z nas chciałby być na „ty” z własnym samochodem. MBUX pozwala na nowy rodzaj interakcji między kierowcą a pojazdem. Bezpośrednia forma zwracania się do użytkownika będzie stopniowo wprowadzana w nowych egzemplarzach Mercedesa od kwietnia 2020 roku, między innymi w Polsce. Projektanci aplikacji mają nadzieję nie uwzględnili jednak tradycyjny sposób przechodzenia na “ty” z użyciem napojów wyskokowych. Ale woda niegazowana, herbata czy nawet pwo/wino bezalkoholowe – czemu nie…

Funkcja zwłaszcza dla narciarzy

“Hej, Mercedes, jaki jest śnieg w Innsbrucku?” Po takim pytaniu ze skutkiem natychmiastowym auto wprowadza w MBUX-ie opcję, która pozwala na sprawdzenie prognozy pogody dla określonych regionów – w niemal dowolnym języku. Obejmuje to również raporty na temat opadów śniegu dla popularnych ośrodków narciarskich. Raport pokaże i odczyta szczegóły dotyczące głębokości śniegu w górach i w dolinie, a także dostarczy szczegółowe informacje o tym, ile wyciągów jest do dyspozycji i ile z nich obecnie działa.

Horoskop i quiz

„Hej, Mercedes, podaj mi horoskop dla wodnika!”. Auto również ze skutkiem natychmiastowym może spojrzeć w gwiazdy – po to, by kierowca nie musiał odrywać oczu od drogi. System wzbogacono o funkcję osobistego horoskopu na życzenie (dostępną tylko w języku niemieckim i brytyjskim angielskim). Aby poznać horoskop, kierowca musi głosowo podać swoją datę urodzenia lub znak zodiaku a MBUX odczyta mu odpowiedni dzienny horoskop.

Poza oferowaniem usług „astrologicznych” MBUX może zapewnić podróżującym dodatkową rozrywkę i urządzić im quiz geograficzny na temat stolic świata. Wszystko to sprawia, że podróż Mercedes-Benz jest jeszcze przyjemniejsza.

Poleć ten artykuł:

Polecamy