BSH zatrzyma fabryki w całej Europie

BSH zatrzyma fabryki w całej Europie

Koncern BSH Hausgeräte GmbH ogłosił decyzję o zatrzymaniu swoich zakładów produkcyjnych w Europie, Turcji i Ameryce Północnej. Niemiecki producent AGD odczuwa znaczący spadek popytu wskutek pandemii koronawirusa i stopniowo będzie wdrażał przerwy produkcyjne.

Przerwanie produkcji w fabrykach BSH w Europie rozpocznie się 28 marca 2020 r. W Ameryce Północnej tymczasowe wstrzymanie produkcji wejdzie w życie w następny poniedziałek. Plan zakłada, że w fabrykach w Turcji przerwa w produkcji rozpocznie się 4 kwietnia. Może to mieć również wpływ na pracowników, którzy nie są bezpośrednio zatrudnieni w produkcji lub w innych lokalizacjach.

Zawieszenie produkcji według wstępnych planów potrwa trzy tygodnie.  BSH nadal zapewnia zdolność do dostarczania produktów klientom, a podczas przerwy produkcyjnej przygotuje się do zaspokajania popytu, jaki pojawi się po opanowaniu pandemii.

BSH posiada w Polsce sześć fabryk – trzy we Wrocławiu, dwie w Łodzi i w podrzeszowskiej Rogoźnicy. Inni duzi producenci AGD w Polsce na razie nie zapowiedzieli przerw produkcyjnych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy