Całkowite koszty posiadania z SSI Schäfer

Całkowite koszty posiadania z SSI Schäfer

Dwie trzecie wszystkich kosztów logistycznych generowane jest przez procesy magazynowe.

 
Dobrze zorganizowany magazyn, z dopracowanymi procesami logistycznymi, które gwarantują wysoką jakość i terminowość wysyłki, przy stosunkowo niskich kosztach, jest

 

Dobrze zorganizowany magazyn, z dopracowanymi procesami logistycznymi, które gwarantują wysoką jakość i terminowość wysyłki, przy stosunkowo niskich kosztach, jest głównym czynnikiem pozwalającym firmom osiągnąć przewagę na bardzo konkurencyjnym rynku logistycznym. Fakt ten w ostatnich latach zauważany jest przez coraz większą liczbę decydentów, co w połączeniu z programami unijnym zdecydowanie zwiększyło popularność projektów intralogistycznych. Ciekawą tendencją jest coraz większe zainteresowanie producentów rozwiązaniami automatycznymi, którzy przygotowując nowe magazyny przewymiarowują je, planując wykorzystanie dodatkowych mocy i powierzchni na świadczenie usług logistycznych.

Rola innowacji

Dwie trzecie wszystkich kosztów logistycznych generowane jest przez procesy magazynowe. Z pośród nich najbardziej kosztowne jest przygotowanie towarów do wydania, co w zależności od typu firmy i branży pochłania od 40 do 50 procent całkowitych kosztów składowania. W dystrybucji towarów udział automatyzacji w krajach zachodnich wynosi około 25 procent i ma tendencję wzrostową. Przepaść dzieląca Polskę od tego wyniku jest nadal olbrzymia. Rosnące długoterminowo koszty wynagrodzeń oraz problemy z dostępnością wykwalifikowanego personelu w niektórych regionach, w połączeniu z refundacją nawet 50 procent nakładów inwestycyjnych, czynią projekty innowacyjne w zakresie rozwiązań automatycznych bardzo atrakcyjnymi. Przykładem może być opracowane przez firmę SSI Schäfer urządzenie wahadłowe służące do obsługi składowania kanałowego, obsługiwane przez wózek widłowy lub układnicę, tzw. Schäfer Orbiter System. Urządzenie zyskuje sobie coraz większą popularność w kraju i za granicą.

Całkowity koszt posiadania

Przy korzystaniu z nowości na pierwszy plan coraz bardziej wysuwa się nie tylko kwestia kosztów inwestycyjnych, lecz także tzw. total costs of ownership, czyli całkowity koszt posiadania. Dlatego firma SSI Schäfer oferuje doskonały serwis posprzedażowy, aby obniżyć koszty eksploatacji urządzenia do niezbędnego minimum i utrzymać czasy przestojów na jak najniższym poziomie. Coraz większego znaczenia nabiera przy tym również zużycie energii i długofalowość – stąd np. wprowadzony niedawno do oferty Schäfer Miniload Crane, który dzięki rezygnacji z mechatronicznego napędu, wykorzystywaniu energii pojawiającej się przy hamowaniu oraz zaawansowanemu systemowi sterowania, dopasowującego prędkość do aktualnych przepływów w magazynie, jest urządzeniem bardzo oszczędnym.

Klienci, wdrażając nowości dąży do posiadania urządzenia o wysokim stopniu dyspozycyjności, za atrakcyjną cenę, który dostarczony będzie w wyznaczonym czasie. Poza tym można zaobserwować trend, by poza realizacją dostaw i uruchomieniem, powierzać wykonawcom także techniczne utrzymanie systemów logistycznych (serwisanci stale rezydujący u klienta – resident maintenance (RM)). Obecne SSI Schäfer dysponuje ponad 100 pracownikami RM na świecie i kilkoma w Polsce, którzy serwisują poszczególne instalacje w oparciu o kilkuletnie kontrakty.

Poleć ten artykuł:

Polecamy