CANPACK na bis w USA

CANPACK na bis w USA

CANPACK ogłosił, że zbuduje w Muncie w stanie Indiana swój drugi zakład produkcji aluminiowych korpusów do puszek do napojów w USA. Planowana inwestycja producenta z Krakowa wyniesie  380 mln USD i będzie się wiązać ze stworzeniem 345 miejsc pracy – z potencjałem zwiększenia do 425 miejsc pracy i 490 mln USD do 2025 r.,

Przedstawiciele firmy CANPACK i jej właściciela Giorgi Global Holdings, Inc. wspólnie ogłosili nowy obiekt z wybranymi urzędnikami stanowymi i lokalnymi oraz liderami rozwoju gospodarczego po zatwierdzeniu projektu przez Radę Hrabstwa Delaware, z zachętami do rozwoju gospodarczego zapewnionymi zarówno przez władze stanowe, jak i lokalne. Budowa obiektu o powierzchni 862000 stóp kwadratowych ma rozpocząć się w połowie 2021 roku. Uruchomienie zakładu planowane jest na IV kwartał 2022 roku.

– Zdecydowaliśmy się tutaj rozwijać ze względu na silną gospodarkę Indiany i bardzo przyjazne dla biznesu środowisko. Dziękujemy gubernatorowi Holcombowi za jego ciepłe przyjęcie – powiedział Peter Giorgi, prezes i dyrektor generalny Giorgi Global Holdings, Inc.  – Oprócz gubernatora i jego zespołu, doceniamy szybkość reakcji i zaangażowanie komisarzy hrabstwa Delaware, Rady Hrabstwa Delaware, Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego Hrabstwa Muncie-Delaware i innych lokalnych urzędników publicznych, którzy powitali nas w społeczności Muncie i zaufali nam, aby stworzyć szansę rozwoju dla hrabstwa.

CANPACK zapoczątkował swoje inwestycje produkcyjne w USA rok temu w Olyphant w Pensylwanii, w ramach ogólnej ekspansji w USA. Firma powiększy swoje inwestycje w Olyphant o 10 milionów dolarów, aby zwiększyć zdolność produkcyjną.

CANPACK w ciągu ostatnich ponad 30 lat urósł z jednego zakładu produkującego stalowe puszki do żywności w Polsce do prawdziwego międzynarodowego producenta opakowań zatrudniającego prawie 8000 pracowników i kontrolującego 28 zakładów produkcyjnych, zlokalizowanych w Europie, Ameryce Południowej, Indiach, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a teraz także w USA.

Poleć ten artykuł:

Polecamy