Centrum logistyczne FREJA w Szczecinie

Centrum logistyczne FREJA w Szczecinie

Zakończyła się budowa centrum logistycznego FREJA w Szczecinie, wiodącej skandynawskiej firmy transportowej. Obiekt powstał w dzielnicy Płonia, na terenie dawnej giełdy samochodowej. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na jesień br.

Nowe centrum logistyczne FREJA zajmuje powierzchnię 8 hektarów. To nowoczesne hale magazynowe z powierzchnią ponad 10 000 mkw. dla składowania palet, biuro o powierzchni blisko 1000 mkw. oraz parking na 250 naczep. Oprócz składowania towarów i obsługi logistycznej dostępne są także pomieszczenia przeznaczone na odpoczynek dla kierowców.
Z uwagi na sąsiedztwo Niemiec i łatwy dostęp do pozostałej części Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, Szczecin jest optymalną lokalizacją dla działań logistycznych. Budowa nowego centrum logistycznego w Szczecinie to dopiero pierwszy krok inwestycyjny w Polsce. Kolejnym jest powiększenie taboru do końca bieżącego roku o 50 ciągników siodłowych, a w następnym – o kolejne 50 sztuk.

– Dzięki nowemu obiektowi i połączeniu usług magazynowych oraz transportowych, FREJA ma możliwość świadczenia kompleksowych usług logistycznych. Bez wątpienia inwestycja jest efektem rozwoju branży logistycznej w Polsce oraz samym Szczecinie. Strategiczna lokalizacja na skrzyżowaniu szlaków wszystkich rodzajów transportu, a także łatwy dostęp do rynków zbytu i zaopatrzenia w Europie i na świecie czynią ze Szczecina miejsce dogodne do ulokowania biznesu z branży logistycznej – podkreśla Tomasz Cegielski, dyrektor zarządzający we FREJA Transport & Logistics Sp. z o.o.

Poleć ten artykuł:

Polecamy