Ceramika Paradyż otworzyła spółkę w Niemczech

Ceramika Paradyż otworzyła spółkę w Niemczech

Ceramika Paradyż, jedna z największych i najbardziej cenionych polskich firm produkujących płytki ceramiczne, otworzyła nową spółkę w Niemczech – Ceramika Paradyz Deutschland GmbH. Jej celem jest sprzedaż dedykowanych produktów i zapewnienie kompleksowej obsługi na terenie Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Francji.

Przykład Ceramiki Paradyż pokazuje, że polskie przedsiębiorstwa produkcyjne coraz lepiej radzą sobie za granicą. Firma ze swoją ofertą, obecna jest aktualnie w ponad 50 krajach na świecie, głównie poprzez sieć dilerską, a jej produkty kojarzone są z wysoką jakością i wyjątkowym wzornictwem. Jak zaznaczają przedstawiciele firmy, do prowadzenia działalności na szerszą skalę, niezbędne są jednak odważne i kompleksowe rozwiązania. Powołując nową spółkę, Ceramika Paradyż otwiera zupełnie nowy rozdział i zgodnie z przyjętą strategią, wzmacnia swoje działania na rynkach DACH oraz we Francji. W pierwszym kroku skoncentruje się na Niemczech, kraju o największym potencjale sprzedażowym. Potwierdzają to dane Niemieckiego Urzędu Statystycznego z lutego b.r. podane przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową (AHK), wg których obroty handlowe między Polską a Niemcami wyniosły w 2020 roku 122,9 mld euro, a Polska została piątym najważniejszym partnerem handlowym Niemiec.

Siedziba nowo utworzonej spółki mieści się w Offenbach, ponad 120-tysięcznym mieście, leżącym przy granicy Frankfurtu nad Menem, które jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, usługowym oraz handlowym. W perspektywie najbliższych kilku lat, firma zakłada dynamiczny rozwój, kolejne zatrudnienia pracowników oraz intensywne działania marketingowe, które pozwolą wesprzeć sprzedaż oraz zwiększyć rozpoznawalność marki w całym regionie.

– Dotychczas jedyną formą naszej obecności na rynkach zagranicznych był eksport, który stanowił ok. 35-37% całej sprzedaży. Zależy nam jednak na zwiększeniu efektywności prowadzonej działalności, zgodnie z przyjętą strategią rozwoju. Dokładna analiza utwierdziła nas w przekonaniu, że powołanie nowej spółki to kolejny ważny etap ekspansji Ceramiki Paradyż, który pozwoli nam wzmocnić pozycję marki na świecie i zbudować relacje w nowym otoczeniu biznesowym. – powiedziała Wioleta Bojdo, prezes Ceramiki Paradyz Deutschland GmbH.

Poleć ten artykuł:

Polecamy