Cold Chain – nowe rozwiązanie Webfleet dla transportu chłodniczego

Cold Chain – nowe rozwiązanie Webfleet dla transportu chłodniczego

Webfleet, cieszące się globalnym zaufaniem rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą, wprowadza na rynek Webfleet Cold Chain. Zapewniając na jednej platformie monitoring w czasie rzeczywistym rozwiązanie wspomaga floty pojazdów chłodniczych w zachowaniu odpowiedniej jakości i bezpieczeństwa przewożonych towarów, co ma kluczowe znaczenie dla wyeliminowania dodatkowych kosztów związanych z uszkodzeniem produktów lub naruszeniem przepisów.

Transport chłodniczy wymaga zachowania odpowiedniego poziomu temperatury. Niestabilne warunki termiczne mogą doprowadzić do uszkodzenia towarów, takich jak leki, żywność i elektronika. Utrzymanie stałej temperatury ma również znaczenie dla bezpieczeństwa publicznego: niewłaściwa jej wartość może skutkować chorobami przenoszonymi przez żywność.

Dostawa towarów przewożonych w niewłaściwych temperaturach może prowadzić do odmowy przyjęcia ładunku, strat finansowych i wizerunkowych dla firmy transportowej. Menedżerowie flot są zobowiązani do podejmowania szybkich działań w celu rozwiązania potencjalnych problemów. Nie mając jednak możliwości monitorowania ładunku, nie będą oni wiedzieć, kiedy temperatura przekroczy dopuszczalny zakres lub kiedy zostanie niewłaściwie ustawiona. To zadanie dla zaawansowanej telematyki – Webfleet Cold Chain.

Za pomocą Webfleet Cold Chain menedżerowie flot mogą w łatwy sposób monitorować, kontrolować i rejestrować warunki temperaturowe panujące wewnątrz ich pojazdów chłodniczych w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że zarówno operatorzy flot, jak i kierowcy mogą reagować błyskawicznie na niepożądane wahania temperatury i ograniczać ryzyko zepsucia się towarów. Dostęp do informacji w czasie rzeczywistym umożliwia kierowcom uzyskanie potwierdzenia utrzymania stałej wartości temperatury w trakcie dostawy.

„Z dumą wspieramy floty transportowe w ochronie towarów, ograniczaniu kosztów i lepszej obsłudze klientów” – powiedział Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Europe. „Webfleet Cold Chain zapewnia flotom transportującym produkty w kontrolowanej temperaturze niezbędne narzędzia i informacje, aby mogły rozwijać swój biznes. Nasze rozwiązanie ułatwia dostosowanie się do coraz bardziej rygorystycznych przepisów i standardów – a to wszystko z poziomu jednej platformy”.

Rozwiązanie Webfleet Cold Chain może wspierać każdą flotę chłodniczą. Jest więc odpowiednie dla naczep, pojazdów ciężarowych o sztywnych nadwoziach lub samochodów dostawczych, jeśli pojazdy te są wyposażone w urządzenia chłodnicze i wykorzystywane są do utrzymywania ładunku w kontrolowanych temperaturach. System Webfleet Cold Chain dostępny będzie zarówno na rynkach europejskich, jak i międzynarodowych.

Nowe rozwiązanie Webfleet Cold Chain spełnia założenia Bridgestone E8 Commitment. Zobowiązanie Bridgestone E8 stanowi przewodnik transformacji w kierunku firmy oferującej zrównoważone rozwiązania i stanowi podstawę zarządzania przy jednoczesnym zdobywaniu zaufania przyszłych pokoleń.

Poleć ten artykuł:

Polecamy