Colliers wzmacnia dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych

Colliers wzmacnia dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych

Do grona ekspertów Colliers, wiodącej firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych, dołączył Łukasz Ciepły, który objął stanowisko Senior Associate w dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych. Łukasz wzmocni katowicki zespół Colliers i będzie odpowiedzialny za region Górnego Śląska oraz województwo opolskie.

Łukasz Ciepły to ekspert z ponad 14-letnim doświadczeniem w pozyskiwaniu dużych projektów inwestycyjnych i współpracy z zagranicznymi inwestorami. Specjalizuje się w projektach typu greenfield, doradztwie lokalizacyjnym oraz koordynacji prac związanych z przygotowaniem terenów pod inwestycje produkcyjne. Zanim dołączył do Colliers, był Dyrektorem Wydziału Pozyskiwania i Obsługi Dużych projektów inwestycyjnych Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. i odpowiadał za wprowadzanie na lokalny rynek strategicznych inwestorów z Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Korei Południowej. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

— Czeszę się, że mogę dołączyć do zespołu Colliers, który zawsze ceniłem za profesjonalizm i z którym dobrze mi się współpracowało. Region, za który będę odpowiadał, jest szczególnie atrakcyjny dla inwestycji produkcyjnych i logistycznych, dlatego liczę na zrealizowanie wielu ciekawych projektów — mówi Łukasz Ciepły, Senior Associate w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych Colliers.

— Górny Śląsk to drugi po Warszawie największy rynek w Polsce pod względem podaży powierzchni magazynowej. W pierwszej połowie 2022 r. całkowita liczba powierzchni magazynowych w woj. śląskim wyniosła 4,6 mln mkw. Niezmiennie cieszy się też dużym zainteresowaniem wśród najemców. Tylko w pierwszych sześciu miesiącach roku wynajęto tam 759,3 tys. mkw. Wierzymy w dalszy dynamiczny rozwój tego regionu, dlatego zdecydowaliśmy się powiększyć nasz zespół o doświadczonego eksperta, który doskonale zna górnośląski rynek inwestycji logistycznych i przemysłowych — mówi Maciej Chmielewski, Senior Partner i Dyrektor Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers.

Poleć ten artykuł:

Polecamy