Dąbrowa Górnicza – Kierunek Inwestycje

Dąbrowa Górnicza – Kierunek Inwestycje

Już 12 października odbędzie się 4. edycja konferencji Dąbrowa Górnicza – Kierunek Inwestycje. Inwestycje Automotive – kierunek Dąbrowa Górnicza.

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie Japan VIP Rajd oraz wizyta studyjna na terenie Tucznawa – największym terenie inwestycyjnym w Polsce południowej, gdzie swoją działalność prowadzi już jeden z największych producentów filtrów cząsteczek stałych, reprezentujących kapitał japoński – firma NGK Ceramics Polska.

Ostatnie lata dla przemysłu motoryzacyjnego w Polsce były bardzo udane, do czego przyczynia się wzrost sprzedaży na rodzimym rynku oraz rosnący eksport. Na krajowej mapie sektora automotive ważną pozycję zajmuje Dąbrowa Górnicza – miasto określane jako wschodnia brama Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, położone na przecięciu najważniejszych szlaków komunikacyjnych, współpracujące z instytucjami okołobiznesowymi m.in. Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, wspierające sektor MŚP środowisko, gwarantujące pakiet zachęt w postaci ulg i zwolnień z podatku od nieruchomości. Te atuty uzupełnione o profesjonalną obsługę inwestycyjną i after care sprawiają, że Dąbrowa Górnicza ugruntowała swoją pozycję – miasta o sprzyjającym klimacie inwestycyjnym, idealnym do lokowania gospodarczych przedsięwzięć, a w szczególności tych z sektora Automotive. Zarówno polscy, jak i zagraniczni inwestorzy docenili rynek śląski i uznali go za stabilny, rozwojowy i atrakcyjny.

 

W ramach konferencji został przewidziany cykl dyskusji panelowych oraz prezentacje. Tematy, które zostaną podczas niej poruszone będą związane m.in. z branżą motoryzacyjną jako wiodącą dla regionu Zagłębia i Śląska, oczekiwanymi projektami z sektora automotive w regionie i w Polsce, konkurencyjności naszego kraju na tle Słowacji, Czech, Węgier, Rumuni czy Serbii, innowacjami w branży oraz nakładami na badania i rozwój. Podczas wydarzenia poruszony zostanie też temat kariery i kompetencji na rynku pracy oraz działań klastra SilesiaAutomotive w ramach programu K2. Wśród prelegentów nie zabraknie przedstawicieli Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, prezesów zarządów i dyrektorów znanych koncernów i fabryk samochodowych, firm na rynku motoryzacyjnym, dąbrowskich przedsiębiorstw z branży automotive oraz reprezentantów środowiska naukowego. W ramach cyklu „W roli głównej…” o wyzwaniach, sukcesach i planach na przyszłość zostanie przeprowadzony wywiad z zawodnikami i zarządem jednego z najlepszych klubów motocrossowych w Polsce i na świecie – MX DG Motocross.

 

Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej oraz Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej do udziału w konferencji zapraszają inwestorów, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, instytucji naukowych, agencji doradztwa inwestycyjnego i personalnego oraz wszystkich tych, którzy chcą być partnerami biznesowymi Dąbrowy Górniczej i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Informacje szczegółowe i program konferencji

Poleć ten artykuł:

Polecamy