Dachser: 100 lotów czarterowych

Dachser: 100 lotów czarterowych

Na początku grudnia 2020 roku Dachser Air & Sea Logstics zorganizował setny lot czarterowy. W ramach dedykowanego programu czarterowego, obsłużył trasę Frankfurt – Szanghaj. Dzięki programowi dostawca usług logistycznych zapewnił przepustowość na najważniejszych trasach lotniczych między Azją, Europą i Stanami Zjednoczonymi.

Reagując na ograniczenia przestrzeni ładunkowej w przewozach lotniczych spowodowane pandemią COVID-19, Dachser Air & Sea Logistics już w lutym 2020 roku sporządził awaryjny plan czarterów. Początkowo obejmował połączenia z Frankfurtu do Chin, ale pod koniec lipca Dachser rozszerzył usługę lotów o cotygodniowe połączenie na linii Frankfurt – Chicago. Firma rekompensowała w ten sposób spadek przepustowości przewozów lotniczych, których liczba znacznie spadła z powodu pandemii i wynikającego z niej prawie całkowitego zawieszenia lotów pasażerskich.

– Dzięki zintegrowaniu i stabilności naszej sieci oraz zmotywowanemu zespołowi, mogliśmy zaoferować naszym klientom inteligentne i innowacyjne rozwiązania transportowe – mówi Timo Stroh, Head of Global Air Freight w Dachser. – Kiedy nasz świat trzęsie się w posadach, a systemowe znaczenie logistyki jest widoczne bardziej niż kiedykolwiek, podjęliśmy działania odpowiednio wcześnie, aby opracować rozwiązania dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Dzięki gęstej sieci transportu drogowego Dachser dystrybuuje towary z Frankfurtu w całej Europie z ustalonymi czasami dostaw i standardami jakości. Klienci korzystają ze zintegrowanego rozwiązania transportowego, wychodzącego z jednego źródła, które obejmuje cały łańcuch od nadawcy do odbiorcy. Program czarterowy firmy Dachser zapewnia zdolności przewozowe, niezależnie od zmian destabilizujących rynek.

(Dachser)

Poleć ten artykuł:

Polecamy